MHP’DEN MİTİNG GİBİ KONGRE
Yukarı

MHP’DEN MİTİNG GİBİ KONGRE

MHP’DEN MİTİNG GİBİ KONGRE

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Batman’da 1. Olağan Genel kurulunu adeta miting havasında yaptı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde gerçekleşen kongreye havaalanından, Kongre alanına kadar yüzlerce arabayla konvoy şeklinde katılım sağlandı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin Batman kongresi için gelen İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP’lilerin attığı “Batmanın vekili Arzu Erdem” sloganına karşılık “Allah’ına kurban Batman” diye karşılık verdi. MHP Batman 1. Olağan Kongresi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde gerçekleşti.

“YÜREĞİMİZ BATMAN’DADIR”

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem yaptığı konuşmasında, “Değerli Batman’lı hemşerilerimiz öncelikle kongremize katılan bölge il başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim için önemli olan eski ve yeni il başkanlarının burada olmalarıdır. Yüreğimiz Batman’dadır. Konuşmalarıma başlamadan önce değerli liderimizin Sayın Devlet Bahçelinin selamlarımı iletiyorum. Yine Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Semih Yalçına teşekkür ediyorum. Bundan sonra Batman’da hep birlikte yürüyeceğiz. Kısa sürede geldiği günden beri büyük başarılara imza atmış İl Başkan Adayımız Sayın Kerem Demir’e teşekkür ediyorum. Bizler bundan sonra bu bölgede liderimizin talimatıyla öneli bir destan yazacağız. Batman’daki konvoyda söylediklerimiz, Batman’da hain ve PKK’nın uzantılarına yer yoktur. Burada Milliyetçi hareket vardır.” diye konuştu.

KONGREYE BÜYÜK İLGİ

Tek liste ile gidilen kongrede Kerem Demir İl Başkanlığına seçildi. Kongreye MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MYK üyesi Adem Yurdagül, MHP Siirt İl Başkanı Fatih Cantürk, Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, Mardin İl Başkanı Ferhan Bozkuş, Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Önceki batman İl Başkanı Mehmet Açık ve çevre il başkanları ve kalabalık bir partili grup katıldı. Kongreye MHP teşkilatlarının yanı sıra, Batman’daki siyasi parti temsilcileri de katılım sağladı.

“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”

13. Olağan Genel Kongresinde söz alan İl Başkanı Kerem Demir; “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve Teşkilat Başkanımız Semih Yalçın bey’in tensipleri ve sizlerin teveccühü ile devraldığımız bu bayrağı bu şerefle taşıyacağımı belirterek bu davaya hizmet edeceğim. Allah’ın ve sizlerin yardımı ile Batman’da yeni bir ülkücü ve milliyetçi vizyonunu kazandıracağız. Sevdamız olan şehrimiz için birlik ve beraberlik ruhunun tekrar canlandıracağız, dik duracağız ama diklenmeyeceğiz. Davamızın lideri olan Sayın Genel Başkanımızın sözlerini hatırlatmak istiyorum. Türk milleti bu çağda da mazlumların sesi, adalet ve hakkaniyetin yılmaz savunucusudur. Gün bir olma günü, büyük Türkiye hedefinde buluşma günüdür” dedi.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ

Kongrede Kerem Demir İl Başkanı olurken, yönetime ise Azize Öztürk, Bozo Aslan, Şehmus Direk, İsmail Söğüt, Adnan Yıldız, Veysel demir, Ziver Ceviz, Nihat Demir, Halil Koç, Aydın Aslan, Asım Akgün, İrem Aydıner, Mehmet Şirin Öztürk, Halis Çelebi, Musa Kartal, Erkan Erin, Halis İsen, Ali Can, Arif Koç, Gülistan Bıçakçı, İhsan Eroğlu, Mesut Çoban, Derya Demir, Abdullah Demir ve Yılmaz Yıldırım seçildi. (Haber Merkezi)

Etiketler: