FAST İLE 24 SAAT EFT
Yukarı

FAST İLE 24 SAAT EFT

Merkez Bankası, mesai günlerinde en geç saat 17.30'a kadar yapılabilen EFT işlemlerinin 7 gün 24 saate yayılacağını duyurdu.

FAST İLE 24 SAAT EFT
Bu içerik 297 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yeni bir ödeme sistemini  hizmete açmak üzere hazırlıkların tamamlandığını bildiren açıklamada şu ifadelere yer verildi; "FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) olarak isimlendirilen bu yeni sistem ile vatandaşlarımız farklı bankalardaki hesapları arasındaki  para transferlerini, saniyeler içerisinde, 7 gün 24 saat  gerçekleştirebileceklerdir"

Elektronik Fon Transfer (EFT) saatleri için Merkez Bankası önemli bir açıklama yaptı. Bankalar arasında 16,00-17,30 saatlerinde yapılan EFT işlemleri için yeni bir ödeme sistemi olarak EFT Fast hizmetini uygulamaya koymaya hazırlandıklarını açıklayan Merkez Bankası, (EFT saatleri) konusunda esneklik yaşanabileceğini ifade etti. 7 gün 24 saat EFT yapma olanağına sahip olacak olan yeni sistem, fonların anlık ve sürekli transferi cümlesinin baş harflerinden oluşan FAST olarak ifade edilecek.

Etiketler:
Sende Yorumla...