FAST İLE 24 SAAT EFT
Yukarı

FAST İLE 24 SAAT EFT

Merkez Bankası, mesai günlerinde en geç saat 17.30'a kadar yapılabilen EFT işlemlerinin 7 gün 24 saate yayılacağını duyurdu.

FAST İLE 24 SAAT EFT

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yeni bir ödeme sistemini  hizmete açmak üzere hazırlıkların tamamlandığını bildiren açıklamada şu ifadelere yer verildi; "FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) olarak isimlendirilen bu yeni sistem ile vatandaşlarımız farklı bankalardaki hesapları arasındaki  para transferlerini, saniyeler içerisinde, 7 gün 24 saat  gerçekleştirebileceklerdir"

Elektronik Fon Transfer (EFT) saatleri için Merkez Bankası önemli bir açıklama yaptı. Bankalar arasında 16,00-17,30 saatlerinde yapılan EFT işlemleri için yeni bir ödeme sistemi olarak EFT Fast hizmetini uygulamaya koymaya hazırlandıklarını açıklayan Merkez Bankası, (EFT saatleri) konusunda esneklik yaşanabileceğini ifade etti. 7 gün 24 saat EFT yapma olanağına sahip olacak olan yeni sistem, fonların anlık ve sürekli transferi cümlesinin baş harflerinden oluşan FAST olarak ifade edilecek.

Etiketler: