EMNİYETTE YENİ BİRİM KURULDU
Yukarı

EMNİYETTE YENİ BİRİM KURULDU

EMNİYETTE YENİ BİRİM KURULDU
Bu içerik 178 kez okundu.

Batman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği göreve başladı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada polis biriminin çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçlarla mücadele etme amacıyla oluşturulduğu belirtildi.

Açıklamada, “Sahipli ve sahipsiz hayvanları öldüren veya yaralayanlara, hayvanları zehirleyen veya zehirlenmesine neden olanlara, hayvanları pornografik yayınlarda kullanan veya buna aracılık edenlere, hayvanları kumar oynamak amacıyla dövüştüren ve imkân sağlayanlara, hayvanlara kötü davranan işkence yapan döven aç ve susuz bırakan aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakanlara, bakımlarını ihmal eden fiziksel ve psikolojik acı çektirenlere, gücünü aştığı açıkça görülen fiillere zorlayanlara, hayvanlara cinsel ilişkide bulunan, alkollü içki, sigara, uyuşturucu ve bunun gibi bağımlılık yapan yiyecek ve içecekler verenlere, Pitbull, Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino gibi tehlike arz eden hayvanları bulunduran, gezdiren, reklamını yapan ve bakımını üstlenenlere, trafik kazası sonucu hayvanlara çarpıp, yardım etmeden kaza yerini terk eden sürücülere, ev hayvanları tarafından gürültü yapılması halinde hayvan sahiplerine yönelik adli veya idari işlem yapılmaktadır.” denildi.

112 Acil Çağrı Merkezi vasıtasıyla intikal eden ihbarlarla çevreye ve doğaya karşı işlenen suçlar ile Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) uygulaması üzerinden gelen ihbarlar ve sosyal medyada suç unsuru olabilecek paylaşımlar hakkında, işlenen suçların aydınlatılmasına yönelik çalışmalar yapıldığı kaydedildi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...