UZMANLAR KOMBİ BAKIMININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
Yukarı

UZMANLAR KOMBİ BAKIMININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

UZMANLAR KOMBİ BAKIMININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
Bu içerik 2421 kez okundu.

Havaların soğumasıyla ısınma araçlarından olan doğal gazın kullanımı ve kombi bakımıyla ilgili değerlendirmede bulunan uzmanlar, yıllık kombi bakımının yüzde 30 tasarruf sağladığını belirtti.

Havaların soğumasıyla birlikte her yıl düzenli olarak yapılan kombi bakımlarının sağlık açısından önemli olduğunu belirten sektör temsilcileri ve uzmanlar, yıllık olarak kombi ve petek bakımının yapılmasının, yüzde 30 civarında faturalarda tasarruf sağladığına dikkat çekti. Batman’da doğal gaz kullanımında artış yaşandığını belirten sektör temsilcileri, vatandaşların kombi almada ve bakımı konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığını ifade etti.

“KOMBİ BAKIMI YÜZDE 30 TASARRUF SAĞLAR”

Kombi bakımlarının 9 ve 10’uncu aylarda yapılmasını tavsiye etiklerini belirten kombi yetkili servis sorumlusu Samet Ramazanoğlu, “Çünkü kış öncesi kombilerin hazır olması gerekmektedir. Kombi bakımlarının faydası hem verilen ısıdan daha fazla faydalanmak hem de oluşabilecek arızaları az da olsa engellemesidir. Kombi bakımı enjektörlerin temizlenmesi, cehennem dediğimiz yerin bakımının yapılması suyun daha çabuk ısınmasına, cihazın daha verimli çalışmasına ve daha az gaz tüketmesini sağlamaktadır. Bakım sonrası doğal gaz tüketiminden yüzde 30 tasarruf elde ediliyor.” ifadelerini kullandı.

“KOMBİ BAKIMINI YETKİLİ SERVİSLERE YAPTIRIN”

Vatandaşların kombi bakımlarını zamanında yapmadıkları takdirde kombide tıkanmalar, kireçlenmeler ve çalışma verimini düşürdüğü gibi peteklerin ısınmasında sorunların oluşacağını söyleyen Ramazanoğlu şöyle devam etti:“Kombi bakımını işin ehli olan yetkili servislerin yapması daha sağlıklıdır. Korsan servisler yan sanayi malzeme kullanır, yetkili servislerde ise yan sanayi parçaları tamamen yasaktır. Orijinal parça neyse bire bir kullanılır. Servis ücretlerimiz 80 lira, kombi genel bakımını ise 125 liraya hizmet veriyoruz. Kombi bakımları zamanında yapılmadığında Allah korusun en ufak bir gaz kaçağında telafisi olmayan bir sorun meydana gelebilir. Bu nedenle kombilerimizin bakımlarını zamanında yapalım ki rahat rahat uyuyabilelim.”

“DAİRELERİN VE PANELLERİN BÜYÜKLÜKLERİNE GÖRE KOMBİ ÖNERİYORUZ”

Müşterilerine kombi alma konusunda ürünün servis hizmetlerinin yapılması ve cihaz parçalarının çabuk bulunabilir olması gibi öncelikleri olmasını tavsiye ettiklerini belirten kombi yetkili satıcısı Eser Görken, “Müşterilerimize kombi satışını dairelerin ve panellerin büyüklüklerine göre veriyoruz. Örnek olarak 1+1 dairelere yarım yoğuşmalı kombiler veriyoruz. Önceleri yoğuşmasız kombiler vardı, şu anda onlar üretimden kalktı. Kimi vatandaşlar 2+1 daire için 28 veya 35’lik gibi en büyük kombiyi almak istiyor. Biz bu cihazları verebiliriz bizim açımızdan sıkıntı yok ama müşterimize en uygun olanı tavsiye ederek daireye yetecek olanı vermeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Sende Yorumla...