TÜBİTAK BÖLGE BİRİNCİLERİ KUTLANDI
Yukarı

TÜBİTAK BÖLGE BİRİNCİLERİ KUTLANDI

TÜBİTAK BÖLGE BİRİNCİLERİ KUTLANDI

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, TÜBİTAK 2204 Ortaokullar Arası Proje Yarışması Van Bölge Finallerinde yazılım alanında bölge birincisi olan Fatih Ortaokulu öğrencilerini makamında konuk etti.   

TÜBİTAK 2204 Ortaokullar Arası Proje Yarışması Van bölge finallerinde yazılım dalında 'Akıllı Eldivenim Akıllı Sandalyem' projesiyle bölge birincisi olan Fatih Ortaokulu öğrencileri Mehmet Akif Kaya, Süleyman Saruhan ve Danışman Öğretmenlerini makamında konuk eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Okul Müdürü Sabahattin Sincar ve Proje Danışmanı Öğretmen Sümeyra Burak'tan bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü kurtaran, TÜBİTAK 2204 Ortaokullar Arası Proje Yarışması Van Bölge Finallerinde birinci olmalarından ötürü öğrencileri kutlayıp TÜBİTAK Türkiye Finallerinde başarı diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: "Sevgili Öğrenciler, TÜBİTAK 2204 Ortaokullar Arası Proje Yarışması Van Bölge Finallerinde ilimizi yazılım dalında temsil ederek bölge birincisi olmanızdan dolayı sizleri tebrik ederim. Bu başarınızda emeği geçen sizlere danışmanlık yapan öğretmen ve okul idarecilerinize de teşekkür ediyorum. 'Akıllı Eldivenim Akıllı Sandalyem' projesiyle katılacağınız TÜBİTAK Türkiye Finallerinde de size başarılar diliyorum." dedi.   Gerçekleşen ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran öğrencilere başarı belgesi ve çeşitli hediyeler verdi. (Mahsum Cihangir)

Etiketler: