MİNİK AYDA'YI BATMAN EKİBİ KURTARDI
Yukarı

MİNİK AYDA'YI BATMAN EKİBİ KURTARDI

MİNİK AYDA'YI BATMAN EKİBİ KURTARDI
Bu içerik 3813 kez okundu.

3 yaşındaki Ayda, İzmir Depreminde Rıza Bey Apartmanı’ndaki enkazdan 91 saat sonra kurtarıldı. Ayda bebeği kurtaran Melek Işık, ANDA Kardeşe Vefa Derneği Batman Temsilciliğinde gönüllü olarak deprem bölgesinde görev yapıyor.

Ayda bebeği 91saat sonra enkazın içinden çıkaran Işık; “Sabahın dördünde arkadaşlarla görevi aldık çıktık yukarıya üst plakaları almaya başladık. Alt tarafı görmeye çalıştık. Yoğun bir çalışma vardı. Yoğun çalışmadan dolayı en ufak bir sesi de algılayamadık. Bir hisle yola çıktık indik. Bir delik gördük. Oradan bir ses geldi. İlk başta ne ses olduğunu anlayamadık. "dedi.

"ABLA BEN BURADAYIM"

Çalışmayı durdurduklarını anlatan Işık; " O esnada Ayda dedi 'abla ben buradayım' sesi duyduktan sonra şoka girdik. Sonra sese gitmeye çalıştık. Çamaşır makinesi önümüze girdi, sol tarafında da bulaşık makinesi vardı. Küçük bir delikten Ayda'ya ulaşmaya çalıştım. Elimi uzattım ayağına ulaştım önce. Ayda beni hissedince neşeli konuşmaya başladı. 'abla ben buradayım annem işe gitti. Tek olduğuna emin misin dedim, evet tek başımayım dedi. İlk ben konuştum Ayda’yla sesi geldikten sonra o an tarif edilemez, hiç bir cümle anlatamaz. O anda ayran bizden ayran istedi. Canım ayran çekiyor dedi. Daha sonra ona doğru gittik sağ salım çıkardık. Babası da ordaydı o esnada, babasıyla göz göze geldik iyi mi dedi, iyi dedim. Ayda sonra babasının sesini duyunca daha çok mutlu olmaya başladı. Hiç bir şey olmamış gibi benle Ayda'yla oturup abla-kardeş konuştuk” dedi.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...