TEDAVİ HAKKI ELİNDEN ALINDI
Yukarı

TEDAVİ HAKKI ELİNDEN ALINDI

TEDAVİ HAKKI ELİNDEN ALINDI
Bu içerik 1488 kez okundu.

Batman'da sokakta mendil satan 10 yaşındaki Suriyeli çocuğa yaşı küçük olduğu için ceza yazamayan Zabıta ekipleri, çocuğun annesi Necah Horo'ya çocuğunu dilendirdiği iddiasıyla 397 TL para cezası kesti. Göç İdaresi tarafından cezanın onaylanmasıyla birlikte kadının hastanede tedavi hakkı da elinden alındı.

Batman Park önünde mendil satmaya çalışan 10 yaşındaki Suriyeli çocuk zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Çocuğun yaşı küçük olduğu için ceza kesemeyen ekipler, çocuğu eve götürürken annesine çocuğu dilendirdiği iddiasıyla 397 TL para cezası kesti. İl Göç İdaresi anneye kesilen cezayı onaylamasıyla birlikte aile sağlık hizmetlerinden yararlanamaz oldu.

“SEFALETİ GÖRMEDİNİZ Mİ?”

Para cezası alan ve sağlık hizmeti engellenen aileyi evlerinde ziyaret eden Avukat Adnan Günaydın, Karşıyaka mahallesinde derme çatma bir evde ikamet eden Suriyeli bu ailenin biri engelli, dört çocuğu olduğunu söyledi. Para Cezası kesen zabıta ekiplerine seslenen Günaydın, "Evin tabanına serecek bir halısı bile bulunmayan, elektrikli soba veya odun sabası olmayan, kuru ekmeğe muhtaç bir anneye, kendini ifade edemeyen baba ve esasında 5 yaşında olan ama 3 yaş görünümlü çocuğu da mı görmediniz." dedi.

“PETROLSPOR VE YANAN AVM'DEN DAHA ÖNEMLİ SORUNLAR VAR”

Para cezası kesen ekiplerinin evin içine de girdiklerini belirten Av. Günaydın şunları söyledi;  "Anne baba ve çocukların birlikte oturdukları eve girerek içerideki sefaleti görmelerine rağmen ceza kesen ekiplere ve bu cezayı onaylayan İl Göç İdaresinin ilgili kişilerinde görevlerini yapmadıklarını gördük. Yalnız ve sahipsiz şehrimiz, Batmanımızın bu halde olması beni üzüyor. Petrolspor ve yakın zamanda yanan işyerine yardım kampanyası gibi sorunlardan çok daha önemli sorunların olduğunu herkesin bilmesini ve görmesini istiyorum" (Mehmet Şükrü Yıldırım)

 

Etiketler:
Sende Yorumla...