KARADENİZ FIRTINASI ESTİ
Yukarı

KARADENİZ FIRTINASI ESTİ

Karadeniz müziğinin güçlü yorumcusu Selçuk Balcı, World Teras Cafe’de sahne aldı

KARADENİZ FIRTINASI ESTİ
Bu içerik 374 kez okundu.

Karadeniz müziğinin güçlü yorumcularından Selçuk Balcı, Batman’da sahne aldı. World Teras Cafe’de birbirinden güzel şarkıları; kemençe, tulum ve orkestrası ile seslendiren sanatçı Selçuk Balcı, hayranlarını mest etti.

Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek World Teras Cafe'de sahne alan sanatçı Balcı, güzel sesi ve güçlü yorumu ile Karadeniz şarkılarını seslendirdikten sonra, Kazım Koyuncu ve Aşık Veysel ile sevilen sanatçıların eserlerini seslendirildi.

 

WORLD TERAS CAFE’Yİ TERCİH ETTİ

Sanatçı Selçuk Balcı ile görüşen Özel Çankaya Yaşam Hastanesi Genel Müdürü Murat Dinç ve Worldmar Genel Müdürü Erhan Dinç, canlı müzik performansından dolayı Balcı'ya teşekkür etti. Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinde biri olan sanatçı Selçuk Balcı’nı sahne performansını çok beğendiklerini belirten Dinç, “Ülkemizin yetiştirdiği önemli sanatçıların başında olan ve Karadenizli sanatçımız Selçuk Balcı’nın sahnede gösterdiği performansını davetlilerimiz gibi biz de çok beğendik. Kendisine World Teras Cafe’yi tercih ettiği için teşekkür ederiz” dedi.

 

BALCI TEŞEKKÜR ETTİ
Doğu ve Güneydoğu’da turneye çıktığını söyleyen sanatçı Selçuk Balcı, “Bazı şehirlerde canlı müzik yapma fırsatı bulamıyoruz. Pandemi nedeniyle uzun zamandan sonra yeniden sahne aldık. World Teras cafe kaliteli ve standatların üzerinde bir mekan, bun için bu imkanı bize sağlayan Worldmar Genel Müdürü Erhan Dinç, World Teras Cafe Sahibi M.Şerif Dinç ve işletme müdürü Doğan Şen başta olmak üzere bütün çalışan emekçi kardeşlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Selçuk Balcı’nın canlı performans aldığı World Teras Cafe, yeniliklere devam ediyor. Selçuk Balcı’yı müzik severlerle buluşturduklarını ifade eden World Teras Cafe sahibi Şerif Dinç ve İşletme Müdürü Doğan Şen, “Sanat dünyasında efendiliği ile bilinen ve sevilen sanatçımız Selçuk Balcı’yı Batman’a gelmesi için davet etmiştik. Bu davetimizi kırmayan ve mekânımızda canlı müzik performansı ile Batmanlı müzikseverle buluşan değerli sanatçımız Selçuk Balcı’nın söylediği şarkı ve türküler müşterilerimizi memnun etti. Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirdiğimiz canlı müzik performansından dolayı ünlü sanatçımız Selçuk Balcı ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi. 

 

 

BATMAN’A 4’NCÜ GELİŞİ

Karadeniz müzikal değişimin ve yeni kuşağın önemli sanatçılarından biri olarak gösterilen Balcı, Batman'a daha önce geldiğini söyledi.

Batman’ın değişim ve gelişime açık bir şehir olduğunu ifade eden sanatçı Balcı, “Batman’a daha önce de geldim. Bu son turne ile birlikte Batman’a 4’ncü gelişim oldu. Sevdiğim şehirlerin başında geliyor. İnsanları sıcakkanlı ve yardımsever. Sanata ve sanatçıya da değer veren bir kente geldiğim için çok mutluyum.” dedi.

 

HASANKEYF’İ UNUTMAYACAĞIM

Önceki yıllarda Batman’a geldiğinde Hasankeyf’i de gezdiğini belirten sanatçı Selçuk Balcı, “Güneydoğu’ya ayrı bir hayranlığım var. Batman’a her geldiğimde mutlaka Hasankeyf’e de giderdim. Birçok medeniyete ev sahibi yapmış olan tarihi Hasankeyf’in sular altında kalmasına çok üzüldüm.” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...