MACRON’A DUR DEMEK; SÖMÜRGECİLİĞE DUR DEMEKTİR
Yukarı

MACRON’A DUR DEMEK; SÖMÜRGECİLİĞE DUR DEMEKTİR

MACRON’A DUR DEMEK; SÖMÜRGECİLİĞE DUR DEMEKTİR
Bu içerik 131 kez okundu.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Batman Şube Başkanı M. Selman Nasıroğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un son çıkışlarının temelinde İslamofobi faşizm ve sömürgecilik olduğunu belirtti.

ASKON Başkanı Nasıroğlu, boykot kararına sadece ülkemiz değil, İslamofobiye, faşizme, sömürgeciliğe karşı duran, barış diline sahip çıkan toplumların da dahil olması gerektiğini söyledi.

Nasıroğlu konuya ilişkin şunları söyledi; "Fransa Cumhurbaşkanı Macron, siyasetten yaslandığı kesime mesaj vermek bu bağlamda gücünü arttırabilmek adına, son dönemlerde içinde bulunan, beraber yaşadığı Müslüman toplumları da hiçe sayarak bir takım açıklamalar yapmaktadır. ‘Kur’an yeniden yazılmalıdır’ gibi açıklamaların yer aldığı, Peygamberimize ve dinimize yönelik hakaretlerin yer aldığı karikatürleri desteklemekte ve bunları teşvik etmektedir. Bu açıklamalar Fransa Cumhurbaşkanının bu konularda ne kadar bilgisiz olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Macron, bu açıklamaları ile ayrıca Müslümanlara karşı duyduğu nefreti ve ayrımcılığı ortaya koymakta, ayrımcılık, düşmanlık ve kin beslemektedir. Ha keza aynı Macron, emperyalist, sömürgecilik anlayışı ile Libya’da, Suriye’de, Ermenistan meselesinde ve Akdeniz’de kışkırtıcı politikalar izlemekte adeta ateşi körüklemeye çalışmaktadır. Macron gibi dünya barışına ve huzuruna zarar verecek düşünce yapılarının gerekli dersi alması adına Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Fransa’ya yönelik boykot kararı yerinde bir karardır. Bu karara  sadece ülkemiz Türkiye değil, İslamofobiye, faşizme, sömürgeciliğe karşı duran, barış diline sahip çıkan toplumlar da dahil olmalı. Macron’a dur demek; İslamofobiye, faşizme ve sömürgeciliğe dur demektir.’

İŞ DÜNYASINA DA ÇAĞRIDA BULUNDU

ASKON Batman Şube Başkanı M.Selman Nasıroğlu, boykot meselesinde iş dünyasına da çağrıda bulundu. Fransa menşeili ürünleri Türkiye’de satan firma yetkililerine çağrıda bulunan Nasıroğlu, Fransa’ya ihracatımız 6,4 milyar dolar,  Fransa'dan ithalatımız 5,1 milyar dolar kaygısı gütmekten ziyade, Fransa’daki muhataplarınız ile görüşerek Macron’un bu yersiz çıkışlarına son vermesi için baskı yapmaları gerektiğini belirtti.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...