CİLT LEKELERİNE KARŞI ETKİLİ TEDAVİ: DERMAPEN
Yukarı

CİLT LEKELERİNE KARŞI ETKİLİ TEDAVİ: DERMAPEN

CİLT LEKELERİNE KARŞI ETKİLİ TEDAVİ: DERMAPEN
Bu içerik 169 kez okundu.

Özellikle koyu tenli iseniz ya da koyu tenli genleriniz varsa lekelenme riskinizin arttığını anlatan Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran, sarışın bir Amerikalı'nın da leke sorununun olduğunu, yakın atalarında esmerlik varsa bu riskin arttığın ı söyledi.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran cilt lekeleri ve tedavisi hakkında şu bilgileri verdi.  "Türk insanlarının çoğu buğday ya da koyu tenlidir, açık tenlilerin de yakın büyüklerinde esmerlik yaygındır. Leke sorunu hemen her kadının hayatında bir kez bile olsa karşılaştığı bir sorun. Kadınlarda hormonal etkilerden dolayı daha çok rastlanılan bir durum olmasına karşın erkeklerde de görülür."

PRP  ETKİLİ SONUÇLAR VERİYOR

Yaz sonu kliniklere leke sorunundan dolayı başvuran hasta sayısının arttığını belirten Dr. Ayran, dermapen ve beraberindeki ışıltı kokteyli ya da prp uygulamalarının etkili sonuçlar doğurduğunu ekledi. Kişinin iyileşme cevabının sağlığıyla çok ilişkili olduğunu belirten Dr. Ayran ; “Kişinin vücudunda toksik yükü ne kadar azsa, ne kadar sağlıklı bir bireyse alacağı sonuçlarda bir o kadar başarılı olacaktır.” dedi.

3-6 SEANSA KADAR PLANLANABİLİR

Dermapen ve ışıltı kokteyli kombinasyonu, ciltte sıkılaşma, nemlenmede artış, lekelerin açılması, elastikiyeti artması gibi etkiler sağlar. 3-6 seansa kadar planlanabilir, lokal anestezik krem uygulaması yeterli olduğunu anlatan Dr. Ayran,  özellikle leke tedavisi çok komplike olmakla birlikte, kişilerin bu konuda sabırlı olması gerektiğini söyledi.  Dr. Ayran, "insanların genelde şok çözümler aradığını ve daha sonra lekelerin tekrar ortaya çıktığının uyarısında da bulundu. Onun yerine lekelerin yok olmasına odaklanmaktansa, daha sağlıklı bir cilde sahip olmayı hedeflemek daha akıllıca bir yaklaşım olacaktır." dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...