AK PARTİ'DEN YEDİHİLAL'E ZİYARET
Yukarı

AK PARTİ'DEN YEDİHİLAL'E ZİYARET

AK PARTİ'DEN YEDİHİLAL'E ZİYARET
Bu içerik 154 kez okundu.

AK Parti Batman İl yöneticileri, YediHilal Derneği ev sahipliğinde gençler ile bir araya geldi. Petrolkent Gençlik Merkezinde gençlerle bir araya gelen Ak Parti İl yöneticileri gündemi değerlendirdi.

Gençlerle ve Dernek Başkanı Ahmet Başaran ile müşterek değerler üzerinde gerçekleştirdiği sohbetinde Mevlid Kandilinin ehemmiyeti ve güncel meseleler hakkında da bilgi veren İl başkanlığı  yöneticileri , gençlerin kendilerine yönelttiği soruları cevapladı.

Her zaman gençlerin yanında olduklarını ifade eden il başkanı, Allah rızası için çalışan gençlerin yetiştirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Devletin ve milletin dindar bir gençliğe ihtiyacının olduğuna dikkat çeken il başkanı, şöyle konuştu:"Gelecek nesil olarak en verimli çağınızdasınız. O açıdan hakikaten sizleri önemsiyoruz. Bu süreçte şunu  ifade etmek istiyorum. İçeride ve dışarıda maneviyatımıza , kutsallarımıza dil uzatıp saldıranlara karşı uyanık olunması gerekiyor. Bu zihniyete karşı duruşumuzun dik, saflarımızın sıkı tutulması gerekiyor. Bir milletin var olmasının ana sebebi o milletin nereden gelip, nereye gittiğini bilmesidir. Maneviyatı olmayan bir gençliğin, bir yere varması da mümkün değildir, önce ahlak ve maneviyat prensibini her alana nakşetmemiz ve Hayatımızın merkezine Kur’an-ı Kerim ile Peygamber Efendimizin sünnetini yerleştirmemiz gerekiyor.” dedi.

Gençlere tavsiyelerde de bulunan Gür, "Hangi mesleği icra ediyorsanız edin, o meslekte aranan insan olmalısınız. O meslekte ihtisaslaşmanız lazım, her ne yaparsanız en iyisini yapma çabasında olun ve sizlere z kuşağı falan kuşağı gibi nitelenlemelerle bir kategoriye sokmaya çalışanlara karşı ben müslümanlardanım haykırışında bulunun” diye konuştu.

YediHilal Derneği Şube Başkanı Ahmet Başaran' da derneğin faaliyetleri hakkında bilgi vererek, hedef kitlelerinin gençlik olduğunu söyledi.

Etiketler:
Sende Yorumla...