İL MÜFTÜSÜ ERHAN MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI
Yukarı

İL MÜFTÜSÜ ERHAN MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

İL MÜFTÜSÜ ERHAN MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI
Bu içerik 116 kez okundu.

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Erhan açıklamasında, Mevlid Kandili'nin İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Allah’ın insanın dünya ve ahiret saadeti için peygamberler gönderdiğini anımsatan Müftü Erhan, “Mevlit Kandili; insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren bu nebevî silsilenin son peygamberi Hazreti Muhammed’in (sallallahu aleyhi vesellem) dünyayı teşrif ettiği gecedir. Bizlerde 28 Ekim Çarşamba gününü perşembeye bağlayan gece, ümmeti olmakla iftihar ettiğimiz Hazreti Muhammed’in varlık âlemini şereflendirmesinin yıl dönümünü idrak edeceğiz.” dedi.

Açıklamasının sonunda Erhan, “O’nu örnek almak hiç şüphesiz onu sevmeden onun gibi yaşamadan geçer. Hazreti Peygamberi anlamanın Kur’an-ı anlamaya, Kur’an-ı anlamanın da Hazreti Peygamberi anlamaya bağlı olduğunu unutmamak gerekir. Kur’an-ı Kerim’de ‘Allah’ın sevgisine mazhar olmanın Hazreti Peygambere uymaktan geçtiği’nin vurgulanması, Hazreti Peygamberin örnekliğinin müminler için ne kadar önemli olduğunun açık bir ifadesidir.” dedi.(İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...