HASTANEYİ RAHATLATACAK KAPI AÇILIYOR
Yukarı

HASTANEYİ RAHATLATACAK KAPI AÇILIYOR

HASTANEYİ RAHATLATACAK KAPI AÇILIYOR

Yıllardır yaya ve trafik sorunu yaşayan Batman Bölge Devlet Hastanesinde ek kapı açılıyor. TOKİ tarafından projelendirilen ve Batman Kadın Doğum Hastanesi ile Batman Bölge Devlet Hastanesinin birleştiği yerde ek kapı açılıyor. Batman Bölge Devlet Hastanesine gelen Ambulansların trafik sorunu yaşamaması ve hastayı bıraktıktan sonra transit olarak çıkabilmesi için mevcut ziyaretçi otoparkının yanında kapı açılacak.

TRAFİK SIKIŞIKLIĞI SON BULACAK

Sık sık kazaların yaşandığı Batman Bölge Devlet Hastanesinin araç-giriş çıkışlarının rahatlatılması için açılacak ek kapı hem yaya, hem de araç trafiğini rahatlatacak. İki Hastanenin ortasında açılacak ek kapı sayesinde yayalarda, araç trafiğine girmeden güvenli bir şekilde direkt otobüs terminaline gidebilecekler.

TEK KAPI SIKIŞIKLIĞI SON BULACAK

Batman Bölge Devlet Hastanesinin mevcut giriş ve çıkış kapılarında trafik sıkışıklığı nedeniyle kaza ve kavgaların yaşandığını anlatan hastane civarında ki esnaflar, açılacak ek kapının çevreyi rahatlatacağını söyledi. 

KAPI 10 METRE GENİŞLİĞİNDE OLACAK

TOKİ'nin projesinde yer alan ve önümüzdeki günlerde açılması beklenilen ek kapının genişliği 10 metre genişliğinde olacağı öğrenildi. Kapı güvenliği için güvenlik kulübesi inşası da tamamlandı. Önümüzdeki günlerde açılacak ek kapının kısa sürede bitirilerek hizmete sunulması bekleniyor.

RANT İÇİN BÖLGEYİ FELÇ ETTİLER

Bölge Hastanesi yapıldığı zaman rant için giriş kapılarının değiştirildiğini iddia eden çevre sakinleri yani açılacak kapının da ranta dönüşmesini istemediklerini belirterek; "Yapılacak işin Batman için yapılmasını istiyoruz. Zamanın da Bölge Devlet Hastanesinin giriş ve çıkış kapıları projeye uygun yapılsaydı şimdi bu rezaleti çekmeyecektik. Umarız açılacak ek kapı projeye uygun yapılarak hem hastane hemde çevre rahatlatılır." dediler. (Mahsum Cihangir)

Etiketler: