BELEDİYE WEB SİTESİ YENİLENDİ
Yukarı

BELEDİYE WEB SİTESİ YENİLENDİ

BELEDİYE WEB SİTESİ YENİLENDİ
Bu içerik 88 kez okundu.

Batman Belediyesi kullanıcı odaklı yeni web sitesini ziyaretçilerin kullanımına sundu. Beş ayrı portaldan oluşan yeni platform, kurumun yenilenen güçlü bilişim yapısıyla iki ayda hazırlandı.

Batman Belediyesinin yenilenen web sitesi; web standartlarına uygun, erişilebilirlik ve kullanılabilirlik konularında tam entegrasyon sağlanmış bir yapıyla ziyaretçilerini karşılıyor.

Kurumsal sitede, belediye hakkındaki genel bilgilere erişilebilindiği gibi Güncel Etkinlikler,  Batman’ın Kültür Envanteri, Gezilecek Yerler, Rakamlarla Batman gibi sürekli yenilenen bilgilere de erişim sağlanıyor. Kullanıcıların Batman Belediyesi verilerine daha kolay ulaşabilmeleri için site mobil uyumlu olarak yeniden tasarlandı.

İKİ DİL SEÇENEĞİ İLE TASARLANDI

Türkçe ve Kürtçe dil seçeceği ile kullanıcılara açılan yeni web sitesi tasarım yönünden oldukça sade ve anlaşılır olarak tasarlandı. Aynı zamanda yeni dil seçeneği olan İngilizce için de çalışmalar devam ediyor. Sitede kullanılan esnek arama motoruyla gelişmiş dizin yapısında hızlı ve kolay aramalar yaparak, haber bülteni, müdürlüklerin güncel ilanları ve resmi kararlara arama sonuçlarından erişilebiliyor. Sitenin iletişim bölümünden başta Belediye Başkanı olmak üzere Belediyenin tüm müdürlüklerine mail atılabiliyor. Kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak hazırlanan sitede ayrıca ödeme işlemleri, sorgulama işlemleri, İnteraktif İşlemler ve Online İşlemler portalları olmak üzere birbiriyle entegre çalışan bir yapı oluşturuldu. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...