KONGREDE “PANDEMİ SÜRECİNDE KADIN” KONUŞULACAK
Yukarı

KONGREDE “PANDEMİ SÜRECİNDE KADIN” KONUŞULACAK

KONGREDE “PANDEMİ SÜRECİNDE KADIN” KONUŞULACAK
Bu içerik 340 kez okundu.

4 Mart 2021 tarihinde dijital platformda gerçekleşecek KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi öncülüğünde düzenlenen 7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi’nin bu yılki ana teması “Pandemi Sürecinde Kadın” olarak belirlendi.

22 Kasım’da bildiri başvuru özetlerinin alımının sona ereceği kongrede akademisyen ve uzmanlardan, belirlenmiş başlıklar altında temaya katkı sunmaları bekleniyor. Başkanlığını Prof. Dr. Alev Erkilet’in yaptığı kongreye sunulacak bildirilerden ilk üçe giren makaleler ödüllendirilecek. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, İbn-i Haldun Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen kongrede pandemi döneminde kadın konuşulacak.

COVİD-19 SÜRECİ KADINLARA NASIL YANSIDIĞI ORTAYA KONULACAK

KADEM Batman şube başkanı Adile Gürbüz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. "Gerek akademide gerek sahada kadının insanlık onurunu teslim etmek gayesiyle çeşitli çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) olarak kongrede, COVID-19 sürecinde ev-iş-aile ilişkilerinin kadınların hayatına nasıl yansıdığının ortaya konulması amaçlanıyor. Konu 'Pandemi Sürecinde Bilginin Kamusallaşması ve Kadının Rolü', 'Salgında Sınırsız Erişim: Uluslararası Eğitimde Fırsat Eşitliği', 'Pandeminin Cinsiyete Dayalı Eşitsizliklere Etkileri', 'Pandemi Sürecinin Ev İçi Şiddete Etkisi', 'Pandeminin Sosyolojik ve Psikolojik Etkileri', 'Dijital Okuma Seferberliği', Dijital Yaşam Kültürü, 'Yas ve Salgın' gibi birçok bildiri başlığı altında, farklı perspektiflerle ortaya konulacak."

YENİ STRATEJİ VE POLİTİKALARA KATKIDA BULUNMA AMAÇLANIYOR

Bu yıl “Pandemi Sürecinde Kadın” başlığı altında, 7.si düzenlenecek Toplumsal Cinsiyet Kongresi’nde, Covıd-19 sürecinde yeni arayışlara kapı aralamak; kadının ve ailenin yeni normallerine dair sosyal politikaların, yeni strateji ve uygulamaların oluşumuna katkıda bulunmak amaçlandığını belirten Gürbüz " Kongrede sunulacak bildirilerle, meseleye dair fikir alışverişine imkân veren, disiplinler arası bir tartışma platformu oluşturmak hedefleniyor. Kongre bildirileri kademkongre2020@kadem.org.tr adresine gönderilecek. Kongrede sunulmaya değer görülen bildiriler 07 Aralık 2020’de www.kadem.org.tr adresinden ilan edilecek. Kongre 04 Mart 2021 tarihinde dijital platformda gerçekleşecek." dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...