FRANSA MALLARINA BOYKOT ÇAĞRISI
Yukarı

FRANSA MALLARINA BOYKOT ÇAĞRISI

FRANSA MALLARINA BOYKOT ÇAĞRISI
Bu içerik 118 kez okundu.

İslam'a düşmanlık yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a sert tepki gösteren vatandaşlar, Fransa'nın mallarına boykot uygulanması çağrısında bulundu. Batman'daki vatandaşlar, Hazreti Muhammed'e hakaret eden karikatürlerden vazgeçmeyeceklerini söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam'a yönelik düşmanca saldırılarını sert bir dille kınadı.Macron’un, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e (Salallahu Aleyhi Vesellem) hakaret içeren sözde Charlie Hebdo dergisindeki karikatürleri devlet binasına yansıtmasına tepki gösteren vatandaşlar, İslam ülkelerinin Fransa ile bütün ticari ilişkilerini kesmesi gerektiğini vurguladılar. Peygambere saldıran hiç kimsenin iflah olmadığını söyleyen vatandaşlar, Fransa'ya boykot çağrısında bulundular.

 “SÖZ KONUSU PEYGAMBERİMİZ İSE CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ”

Peygamberimize hakaretin İslam’a apaçık düşmanlık olduğunu söyleyen Ahmet Şener, “Televizyonlardan gördüğümüz kadarıyla Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Peygamberimize hakaret içerikli karikatürlere sahip çıktığı ve bunu devlet binalarına astırdığını öğrendik. Söz konusu Peygamberimiz ise biz ona canımızı bile vermeye hazırız. Fransa devlet binalarına ve okullarına bu pankartları asarak neyi amaçlıyor? Bu apaçık bir İslam düşmanlığıdır. Bunun başka bir izahı da yoktur. Bu durumu lanetliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 “HİÇ KİMSE İSLAM’A VE PEYGAMBERE DÜŞMANLIK EDEREK İFLAH OLMAMIŞTIR”

İslam'a düşmanlık edenlerin her iki dünyada da karşılığını alacağını vurgulayan Mehmet Salih Altuğ ise şunları söyledi: “Fransa Cumhurbaşkanı Macron İslam’a ve Peygamberimiz Salallahu Aleyhi Veselleme yapılan hakarete sahip çıkmıştır. Charlie Hebdo dergisindeki Peygamberimize hakaret içerikli fotoğrafları devlet binalarına astırmasını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Allah Teâlâ bu işi yapanlara lanet etsin. Hiç kimse İslam’a ve Peygambere düşmanlık ederek iflah olmamıştır. Böyleleri bu dünyada da öbür dünyada da gereken cezaları alacaklarından şüphemiz yoktur.”

“BÜTÜN TİCARİ İLİŞKİLER DURDURULMALI”

Peygambere yapılan hakaretin bütün Müslümanlara yapıldığını söyleyen Altuğ, "Dünyadaki bütün İslam ülkelerindeki liderler bu durum karşısında ciddi tedbirler almalı ve ciddi bir karşılık vermeliler ki bir daha böyle bir girişimde bulunulmasın. Müslüman ülkelerinin de bu süreçte elçiliklerini karşılıklı fes edip bütün ticari ve ikili ilişkilerini onlar kendilerini düzeltene kadar kesmeleri gerekiyor.” dedi. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...