PETROLSPOR HALKLA BÜTÜNLEŞTİRİLMELİ
Yukarı

PETROLSPOR HALKLA BÜTÜNLEŞTİRİLMELİ

PETROLSPOR HALKLA BÜTÜNLEŞTİRİLMELİ
Bu içerik 404 kez okundu.

Batman Petrolspor’un en büyük destekçisi Yarasalar Taraftar Grubu yöneticileri, basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundular. Petrolspor yönetiminin başlatmış SMS kampanyasına neden destek vermediklerini, takımın genel durumu ve grubun çalışmaları hakkında bilgi veren Yarasalar, ciddi iddialarda da bulundular.

Yeni sezonu Petrolspor’dan ayrı geçirdikleri için üzgün olduklarını ve buna rağmen çalışmalarını sürdürdüklerini ifade Yarasalar, kamuoyunun merak ettiği “Yarasalar SMS kampanyasına neden destek vermiyor” sorusunu da ciddi iddialarla cevapladılar. Destek vermeme sebeplerinin hasta olan ve geçtiğimiz yıl tüm Batman’ın maddi destek kampanyasına destek verdiği Ahmet Çınar Abay’la ilgili olduğunu belirten Yarasalar Gençlik Derneği Başkanı Çağdaş Ozan Büyükkaya, “Ocak ayında Batman’da oynanan Nazillispor maçının gelirini küçük kardeşimize bağışlamak için organize etmiştik. Karşılaşmanın tüm gelirİ beyincik erimesi hastalığı yaşayan Ahmet Çınar Abay’ın hesabına yatırılacaktı. Bizde o süreçte Yarasalar olarak, 1 bin bilet satarak 10 bin TL’yi resmi bir şekilde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teslim ettik. Bunun dışında maç günü biletler satılmış, o gün görev yapan personellerin ücretlerini bağışlamış ve protokol tribününde bağış olarak para toplanmıştı. Ancak bu para aylarca önce kulübün hesabına yatmasına rağmen, aradan geçen 8 aylık süreçte kulüpten küçük kardeşimizin yardım hesabına aktarılmamıştır.

“YÖNETİMDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

“Bu paranın neden bu kadar geciktirildiğine hiçbir anlam veremedik. Ahmet Çınar Abay’ın babasından aldığımız son bilgiye göre de, geçtiğimiz hafta Petrolspor kulübünden kardeşimizin hesabına 21 bin TL yatırılmış. Bizim Petrolspor yönetiminden beklediğimiz bir cevap var. Biz Yarasalar olarak o maçta 10 bin TL ulaştırdığımızı biliyoruz. Bunun dışında elde edilen miktarlar ve neden 9 ay sonra yatırıldığı açıklansın”

“BATMAN NÜFUSUNUN 0.12’Sİ DESTEK VERMİŞ”

 “Ahmet Çınar Abay’ın bu durumu ortadayken bizde SMS kampanyasına destek vermeyi kabul etmedik. Ama kimseye de destek vermeyin demedik, sadece beklemeye geçtik ve bugün açıkladık. Şuana kadar kulübe destek amaçlı 1500 SMS gönderilmiş. Bundan anlayacağımız, 700 - 800 kişi mesaj atılmış. Bu Batman nüfusunun maalesef ki yüzde 0.12’si demektir. 

“SMS DESTEĞİNİ 5’E KATLAYACAĞIZ.”

“Şimdi diyoruz Petrolspor yönetimi üzerine düşen açıklamayı yapsın, sonra biz SMS kampanyası için harekete geçelim. Yönetimle görüşüp SMS için önerilerimizi sunalım ve yüzlerce üyemizle Batman’ın dört bir yayına yayalım. İddia ediyoruz, yapacağımız çalışmayla kıyameti koparacağız ve Petrolspor yönetiminin 1 ayda topladığı miktarı 1 haftada toplayacağız, desteği de en az 5’e katlayacağız.

“ORTAK AKILDA BULUŞMALIDIR”

SMS desteğinin kötü sonucunu takımın halktan kopuk olmasına bağlayan Çağdaş Ozan Büyükkaya, “Petrolspor yönetiminin takımı halkla bütünleştirmesi gerekiyor. Eğer yaptığınız bir kampanyada bu kadar düşük bir destek alıyorsanız, sorunu araştırmalısınız. Petrolspor yönetimi; taraftarından, şehrin dinamiklerinden ve basınından destek isteyip, ortak akılda buluşmalıdır. Aksi takdirde hiçbir zaman eskisi gibi gönüllerde taht kuramayacaktır.

“PETROLSPOR İÇİN İLK MARŞI YAPTIK”

Aşığı olduklarını Petrolspor sürekli çalışma halinde olduklarını belirten Büyükkaya, “Sorunları konuştuğumuz böyle bir günde güzel bir haber vermekte istiyorum. Yarasalar olarak 60 yıllık kulübümüzün ilk marşını profesyonel olarak yaptık. Marş, ilk olarak Perşembe günü oynanacak Yalovaspor maçında stadyumda çalacak. Marş için klip hazırlıklarına da başladık. Bu konuda bize destek veren Petrolspor yönetim kurulu üyesi Yalçın Güneştekin’e de teşekkür ediyoruz. Ayrıca ikinci marş için de hazırlıklarımız başladı ve belirli bir sayıya ulaştığımız zaman da bu marşları çok profesyonel bir şekilde albüm haline getireceğiz”

 

 

 

 

Etiketler:
Sende Yorumla...