MHP’Lİ ARZU ERDEM BATMAN’A ÇIKARMA YAPTI
Yukarı

MHP’Lİ ARZU ERDEM BATMAN’A ÇIKARMA YAPTI

MHP’Lİ ARZU ERDEM BATMAN’A ÇIKARMA YAPTI
Bu içerik 626 kez okundu.

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Arzu Erdem, MHP Batman İl Başkanı Kerem Demir’in misafiri olarak, kentte bir dizi incelemelerde bulundu. 

Batman Havalimanı’nda kalabalık bir heyet tarafından karşılanan Milletvekili Erdem, beraberindeki heyetle, hazırlanan kahvaltı programına eşlik etti. Erdem’e, MHP Batman İl Başkanı Kerem Demir, Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, Siirt İl Başkanı Fatih Cantürk, Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammed Arif Çetin, bölgedeki ilçe başkanları, yönetimleri ve MHP üyeleri eşlik etti. 

“GÜNEYDOĞU’DA DOĞRU İSİMLERLE GÜÇLENİYORUZ”

Güneydoğu’daki teşkilatlarının büyük zorluklarla siyaset yaptıklarının altını çizen Milletvekili Erdem parti olarak her zaman teşkilatlarının yanında olduklarını söyledi. Erdem yaptığı açıklamada; “MHP’nin Güneydoğu’da doğru isimlerle yürümesi bizleri her geçen gün güçlendiriyor. Batman, Diyarbakır ve Siirt illerimiz emin ellerde. Halkımızın her zaman hizmetkârı olduk bundan sonra da öyle olacağız. Bugün Batman’daki misafirperverlik, kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesine vesile olacaktır. MHP, Diyarbakır ve Batman başta olmak üzere bölgede hızla büyüyor. Partimize olan ilgi ve yapılan üyelikler, bizleri mutlu ediyor. Artık Batman ve Güneydoğu illerimizden de TBMM’de vekillerimizi görmek istiyoruz. Özellikle Batman, Diyarbakır, Siirt ve diğer illerimizin temsiliyetinin zamanı gelmiştir. MHP ile Güneydoğu hizmet yerleri olacaktır.” dedi.  

“BATMAN’IN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIYACAĞIZ”

Batman MHP İl Başkanı Kerem Demir ile kentin sorunları hakkında istişarelerde bulunan MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Arzu Erdem, sorunları rapor halinde meclise taşıyacaklarını söyledi. Batman’ın gönüllü vekili olduğunu belirten Milletvekili Erdem; “Batman’ı yakından takip ediyorum. İnşallah 15 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan İl Başkanlığı Kongresi’ne de katılacağım. Batman’a ne kadar hizmet etsek azdır. MHP, Batman halkının yanında ve hizmetkârıdır. İl, Merkez ilçe ve ilçelerimizde güçlü yönetimler oluşturuldu. Emeği geçenlere ve bizleri en iyi bir şekilde ağırlayan İl Başkanı’mız Kerem Demir’e teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu. 

HASANKEYF TURİZM CENNETİ OLACAK

Tarihi Antik Kent Hasankeyf’in son halini yerinde görmek ve İlçe Başkanlığı’nın açılışını yapmak üzere Hasankeyf’e gelen MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Arzu Erdem, ilçeye hayran kaldı. 

“Hasankeyf Güneydoğu’da turizm cenneti olacaktır. Tarih ve deniz kadar büyük baraj gölü bir arada” diyen Erdem, hayranlık ve şaşkınlığını gizleyemedi. Aynı zamanda Hasankeyf MHP İlçe Başkanı da olan Çoban Ahmet lakaplı Ahmet Akdeniz’den ilçenin tarihi hakkında bilgi alan Milletvekili Erdem, ilçenin kalkınması için elinden geleni yapacağını söyledi. Tekne turunda ve Hasankeyf gezisinde bol bol hatıra fotoğrafı çeken MHP (Milliyetçi Hareket partisi) İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Arzu Erdem, fırsat buldukça ilçeye gelmeye devam edeceğini söyledi. Erdem yaptığı açıklamada; “Hasankeyf’e her zaman hayran kalmışımdır. Bugün bir sahil ilçesi olması, tarihi dokusu ve sıcakkanlı insanlarını görünce daha çok mutlu oldum. Hasankeyf’in Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz sahillerinden eksiği yok hatta fazlası var.” dedi. Milletvekili Erdem’e, MHP Batman İl Başkanı Kerem Demir, Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, Siirt İl Başkanı Fatih Cantürk, Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammed Arif Çetin, bölgedeki ilçe başkanları, yönetimleri ve MHP üyeleri de eşlik etti. 

HASANKEYF ESNAFINI GEZDİ

Grup Başkan Vekili Arzu Erdem ve beraberindeki heyet, Hasankeyf’in Yeni Kapalı Çarşı’sını gezip esnafları dinledi.  Esnaflarla sohbet eden MHP’li Erdem, gelen talepleri not alarak özel olarak ilgileneceğini söyledi. Özellikle bazı köylerin konut ve işyeri konusunda taleplerinin olduğunu belirten MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem; “İlçede gezdiğimiz esnaflarımızdan bazıları köyde ikamet ettiklerini ve evlerinin sular altında kalmasına rağmen konut verilmediğini öğrendik. Biz de ilgili mercilere bu taleplerini ileteceğiz. Hasankeyf halkı hak ettiği tüm hizmetleri ve hakları mutlaka almalıdır.  Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın taleplerini not aldık. Gereken ilgi ve hassasiyetle özel olarak ilgileneceğiz.” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...