BİLİM MERKEZİ KURULDU
Yukarı
Advert

BİLİM MERKEZİ KURULDU

 BİLİM MERKEZİ KURULDU
Bu içerik 281 kez okundu.

Şırnak Üniversitesi’nin “Şırnak Turizm Simülasyonu ve Bilim Merkezi” projesi Dicle Kalkınma Ajansı’nın (DİKA) desteğiyle başarıyla uygulanarak hayata geçirildi.

Şırnak Üniversitesi Kampüs yerleşkesinde kurulan Şırnak Turizm Simülasyonu ve Bilim Merkezi gerek tanıtım figürleriyle maketleri gerekse 3D modelleriyle gösterimi sağlanmış olacak. Ziyaretçilere görsel ve işitsel cihazlarla uygulamalı eğitim sunumları yapılarak bilgi en iyi şekilde aktarılacak. Böylece Bölgenin hem turistik hem de ticari alanda kalkınmasına ve rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlayacak.

Projenin amacı sessiz ve ruhsuz ortamlarda, cam vitrinlerin ardında sergilenen, dokunulması istenmeyen ve yasak olan objelerden oluşan klasik müze kavramının aksine ziyaretçilere aktif şekilde gezebilecekleri, dokunabilecekleri, deneyebilecekleri sergiler ve dinamik ortamlar sunulacak.

Şırnak Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu öğretim üyeleri tarafından bilgilendirme sunumları, broşür, el ilanı, seminer gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu merkezin ziyaretçilerini öncelikle ilkokuldan üniversiteye kadar tüm kademelerde öğrenim gören öğrenciler oluşturacak.

Projenin hayata geçirilmesinin ardından eğitim düzeyinin düşük olduğu Bölge’de alternatif turizm çeşidi olan "Eğitim Turizmi" ile ziyaretçilere turizm bilinci ve farkındalığı kazandırılacak. Modern teknolojiyi ve bilgiyi bir arada sunacak yüksek prestije sahip bu Merkez Şırnak iline değer katacak. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...