1000 OKUL PROJE TOPLANTISI YAPILDI
Yukarı

1000 OKUL PROJE TOPLANTISI YAPILDI

1000 OKUL PROJE TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 127 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığınca yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı Batman Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Akın Arı, Okul idaresi ve öğretmenler katıldı. İlimizdeki ilk toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran'ın açış konuşmasıyla başladı.

AMAÇ ÜLKEYE FAYDALI BİREYLER YETİŞTİRMEK

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: "Değerli Meslektaşlarım, Bakanlığımızın yurt genelinde başlatmış olduğu 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi kapsamında ilimizde belirlediğimiz beş meslek lisemizden biri de sizin okulunuz. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projemizin öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bakanlığımızın başlattığı bu projeyle birlikte öğrencilerimizin birçok alanda gelişim sağlamalarını hedefliyoruz. Amacımız öğrencilerin her alanda belirli bir yetkinlik seviyesine ulaşmaları. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesiyle birlikte öğrencilerimize ilk yardım eğitimi, yüzme kursu, müze ve ören yerleri ziyaretleri, kariyer günleri etkinlikleri gibi kültür, sanat, spor, sanayi, bilim ve kültür alanlarında etkinlikler ve kurslar yapılacak. Yine proje kapsamında bu başarılı şahsiyetlerle öğrencilerin buluşması sağlanacak. Ayrıca okullarda ihtiyaç duyulan bakım onarım, kütüphane, atölye ve spor alanlarının kazandırılması için destek sağlanacak. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında bakanlıkça merkezden yapılacak katkıların dışında yerelde yapacağınız özverili çalışmalar da öğrencilerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmasına katkı sağlayacak.  Verilecek akademik bilgi ve kazandırılacak mesleki becerilerin yanı sıra toplumun her kesimiyle sağlıklı diyalog kurmayı bilen, insani değerleri hayatının her anında ve alanında yaşayan öğrencilerin yetişmesi de siz değerli öğretmenlerimizin özverili çabalarıyla gerçekleşecektir. Eğitim camiası olarak amacımız kendisine, ailesine, çevresine, ülkesine faydalı değerlerine bağlı nesilleri yetiştirmektir." dedi.

BİR YIL SÜRECEK

İlimizde; Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hasankeyf Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere beş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir yıl sürecek 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında yer alacak. Toplantı görüş ve önerilerle sona erdi.(Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...