KIŞ ÖNCESİ ODUN ALIN ÇAĞRISI
Yukarı

KIŞ ÖNCESİ ODUN ALIN ÇAĞRISI

KIŞ ÖNCESİ ODUN ALIN ÇAĞRISI
Bu içerik 175 kez okundu.

Batman’da soğuk havaların başladığı bugünlerde oduncuların kış hazırlıkları da başladı. Oduncular Sitesi esnafı, kış aylarının yaklaşmasıyla vatandaşa kışlık yakacak hazırlamak için yoğun bir çalışma içerisine girdi. Batman’da bazı bölgelerde doğalgaz kullanılırken doğalgaz kullanmayanlar ise şimdiden kış hazırlıklarına başladı. Vatandaşlar kışlık odun ihtiyacını temin etmeye çalışırken, odun satıcıların da yüzü gülmeye başladı. Piyasadaki zamların odunlara az yansıdığını belirten oduncular, evler için hazırlanan odunların tonunun 700 TL’den, fırın ve lokantalar için ise 600 TL’den satıldığını söylediler.

“DOĞALGAZA RAĞMEN SATIŞLARIMIZ İYİ”

Havaların soğumasıyla vatandaşların odun almaya başladığını ifade eden odun satıcısı Diyaddin Gökalp, “Kış ayının yaklaşmasıyla bu yıl odun satışlarımız doğalgaz kullanımı yaygınlaşmasına rağmen elhamdülillah çok iyi durumda. Havaların soğumasıyla vatandaşlar odun almaya başladı. Odun ve kömürlerimizi Şırnak, Bitlis ve Siirt’ten temin etmekteyiz. Odunlarımız geldiğinde burada önce hizarla (elektrikli ağaç kesme makinası) parçalara ayırdıktan sonra diğer makinamızla küçük parçalara sobaya girecek ebatta kesip hazırlıyoruz.” dedi.

 “EVLERE KADAR GÖTÜRÜYORUZ”

Odun fiyatlarının geçen yıla nazaran çok değişmediğini söyleyen Gökalp, “Odun ve kömür alan müşterilerimize aracımızla evlerine kadar götürüp teslim ediyoruz. Geçen seneye nazaran odun fiyatları çok yükselmedi. Fırınlık odunun tonu 600 TL, ev odununun ise tonu 700 TL’den satıyoruz. Herkes maddi durumuna göre 250 ile 500 kilogram, kimi bir ton, kimileri ise ton bazında alıyorlar. Müşterilerimiz genelde köylüler ve doğalgaz kullanmayan kesimlerdir.” şeklinde konuştu. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...