HIRSIZLIK YAPAN ÇOCUĞU AİLESİNDEN ALACAĞIZ
Yukarı

HIRSIZLIK YAPAN ÇOCUĞU AİLESİNDEN ALACAĞIZ

HIRSIZLIK YAPAN ÇOCUĞU AİLESİNDEN ALACAĞIZ
Bu içerik 3961 kez okundu.

Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Batman Çalışan Gazeteciler Derneği’nin TPAO Kristal Park’ta düzenlediği Cumartesi Buluşmalarına konuk oldu.

Kıraç, Kentte hırsızlık olaylarına sürüklenen çocukların ailelerinden alınarak yurda yerleştirmek için çalışma yaptıklarını söyledi.

 

Dernek Başkanı Ercan Atay ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen programa, dernek üyesi gazeteciler katıldı. Kahvaltı eşliğinde yapılan sohbette Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Eylül 2019’dan bu yana Batman’da görev yapan Kıraç, kentte yürüttükleri çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

UYUŞTURUCUYU GÜNDEMİMİZDEN ÇIKARACAĞIZ

Emniyet Müdürü Kıraç, Batman’da göreve başlamasıyla birlikte uyuşturucu sorununa eğildiklerini belirtti. Bu sorunda önemli bir mesafe kat ettiklerini ifade eden Kıraç “Buraya ilk geldiğim gün bütün halkın, esnafın ve basın mensuplarının ilk sorusu ve sorunu uyuşturucuydu. Şansıma, narkotik ekibe iyi ve deneyimli bir müdür geldi. Ben de personel ve araç gereç olarak şubeyi destekledim. Geçmişe oranla çok önemli bir mesafe kat ettik.” dedi.

BATMAN’IN SUÇ HARİTASINI ÇIKARIYORUZ

Batman’ın suç haritasını bildiklerini ve bunu istatistiklerle masaya koyduklarını belirten Kıraç “Batman’ın suç haritasını iyi okuyoruz. Hangi olayların nerede yoğunlaştığını artık biliyoruz. Araçtan çanta ve telefon çalınması vakalarının, Bankalar Caddesi'nde yoğunlaştığını gözlemliyoruz. Hırsızlığın, Seyitler, Kültür, Bahçelievler, Gültepe Mahallesinde yoğunlaştığını gösteriyor haritamız. Trafik kazalarının nerelerde yoğunlaştığını, kavgaların hangi noktalarda az çok yoğunlaştığını biliyoruz” dedi.

YURDA YERLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMAMIZ VAR

Hırsızlığa sürüklenen çocuklar hakkında yeni bir çalışma hazırlığı içerisinde olduklarını belirten Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç “Hırsızlık yapan çocuğu ailesinden alıyoruz. Onları yurda yerleştirmek için bir girişimimiz var. Henüz yüzde yüz sonuç alamadık ama üzerinde çalışıyoruz. Bu tek başıma mücadeleyle olmuyor. " ifadelerini kullandı. (Abdurrahim Uslu)

Etiketler:
Sende Yorumla...