AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ YAPILDI
Yukarı

AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ YAPILDI

AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ YAPILDI
Bu içerik 271 kez okundu.

AK Parti Batman Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Güçlü Spor tesislerinde düzenlenen programa, partililer ateşleri ölçüldükten sonra alındı, kongrede sosyal mesafeye ve maske kullanımına özen gösterildi.  Kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunması ile başladı.Tek liste ile gidilen seçimde Ali Ural, merkez ilçe başkanlığına seçildi. Kongrede konuşan AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Türkiye’de AK Parti iktidarının yaptığı çalışmalardan bahsetti.

‘’3 Y İLE MÜCADELEYE DEVAM’’

Özdemir, AK Parti’nin iktidarı devraldığı günden itibaren yasaklarla, yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele ettiğini belirterek, yasaklar, yolsuzluk ve yoksullukla savaşmaya devam edeceklerini söyledi. Millete hizmet etme noktasında hiçbir zaman geri adım atmadıklarını ifade eden Özdemir, Türkiye’nin istikrarla, güvenle büyümeye devam ettiğini kaydetti. ‘’Biz iktidara geldiğimizde bölgeler arası kalkınmada eşitsizlik vardı. Bizler bölgeler arası kalkınmışlık farkını ortadan kaldırdık. Batman’da asfaltlanmayan köy yolu kalmadı. Köylerde bile okul ihtiyacımız kalmadı. Eskiden hükümetler gelir, gider ama dertler değişmezdi. Hükümetler değişir, sorunlar çözülmezdi. AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye bütün sorunları çöze çöze yolculuğuna devam ediyor.’’ dedi.

PANDEMİ İLE MÜCADELEDE EN İYİ ÜLKE TÜRKİYE

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cemil Yaman ise Türkiye’nin salgın sürecinde bir çok ülkeye tıbbi malzeme desteğinde bulunduğunu anımsatarak ,Türkiye’nin pandemi ile mücadele de en başarılı ülkelerden biri olduğunu vurguladı.  Yaman,‘’Bütün insanlık pandemi ile mücadele veriyor. Yeryüzünde pandemi ile mücadele de en başarılı ülke Türkiye’dir. Amerika, İngiltere başta olmak üzere bir çok ülke maske savaşı verirken bu kahraman milletin çocukları yüzden fazla ülkeye tıbbi malzeme desteğinde bulundu. Sağlık sistemimizin gücünü tüm dünya gördü.’’ diye konuştu.Geçmişte Türkiye’de özgürlük ve demokrasi sorununun yaşandığına dikkat çeken Yaman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek başlattığı siyasi mücadelede çok başarılı sonuçlar aldıklarını ve vesayatleri, yasakları, dayatmaları, zorbalıkları kaldırarak ülkeyi düzlüğe çıkardıklarını söyledi.

120 YAŞINDA NİNE AK PARTİYE ÜYE OLDU

AK Parti Konya Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Abdullah Ağralı’da ‘’Bu milletin gönlünde bir Recep Tayyip Erdoğan sevgisi var. Bu o kadar büyük bir sevgi ki ifade edilemez. Şırnak’ta 120 yaşında bir ninemiz beni AK Parti’ye üye yapın diye mesaj göndermiş. Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bütün saldırılara aslında en güzel cevabı o ninemiz vermiştir. Bu çok anlamlı bir cevap. 120 yaşında ki bir nine neden AK Parti ve Erdoğan’a destek vermek istesin ki? Çünkü bu bir dava partisi ve bu davanın ilelebet devam etmesi lazım. Allah’ın izniyle milletin gönlünde Recep Tayyip Erdoğan sevgisi var. Erdoğan’ın gönlünde ve kafasında ise millete hizmet var, milletin önünü açmak var.’’ şeklinde konuştu. Kongreye AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, AK Parti Siirt İl Başkanı Ekrem Olgaç, Hür Dava Partisi Batman İl Başkanı Davut Şahin, Yeniden Refah Partisi Batman İl Başkanı Ziyaülhak Yamaç, Milliyetçi Hareket Partisi Batman İl Başkanı Kerem Demir, Belediye Başkanları ve bazı STK temsilcileri katıldı. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...