KAYAPINAR'DA İSTİHDAM ALANLARI GENİŞLETİYOR
Yukarı

KAYAPINAR'DA İSTİHDAM ALANLARI GENİŞLETİYOR

KAYAPINAR'DA İSTİHDAM ALANLARI GENİŞLETİYOR
Bu içerik 197 kez okundu.

Batman Gercüş'e bağlı Kayapınar Belde Belediyesi, istihdam oluşturan ve beldeye katkı sağlayan yatırımcıları destekleyip belediye imkânlarını kendilerine seferber ediyor.Daha önce beldede belediyeye ait 1000 metrekarelik bir yeri tekstil atölyesine çevirip 65 kişinin istihdam edilmesini sağlayan Belediye Başkanı Samir Özhan’ın yaptığı girişimler sayesinde Batman’da ilk kez beldede kurulan taş ocağında 60 kişi istihdam edilerek evine ekmek götürüyor. Kendilerine verdiği desteklerden ötürü Belediye Başkanı Samir Özhan’a teşekkür eden taş ocağı yetkililerinden Mehmet Emin Memiş, taş ocağında 60 kişinin istihdam edildiğini aktardı.

“İŞ ADAMLARI MEMLEKETLERİNE YATIRIM YAPMALI”

Beldede böylesi bir istihdam alanını oluşturmanın sevincini yaşadıklarını belirten Memiş, “Yaklaşık 20-25 yıldır taş işiyle uğraşıyorum. Ocağımız Batman Kayapınar beldesindedir. Taş ocağımız Batman’ın ilk taş ocağıdır. Taş çok kaliteli bir malzemedir, müşterilerimize güzel hizmetle cevap vermeye çalışıyoruz. Şu anda burada mevcut 60 kişi çalışıyoruz. Bu da bir belde için güzel bir şeydir. Diğer iş adamlarının memleketlerine yatırım yapmalarını istiyoruz. Kendi memleketimize kazandıralım.” dedi.

 “BAŞKAN ÖZHAN BİZE ÇOK DESTEK OLUYOR”

İstihdam için Belediye Başkanı Samir Özhan’ın kendilerine gereken desteği verdiğine dikkat çeken Memiş, “Belediye Başkanı Samir Özhan Bey’e de çok teşekkür ediyoruz. İstihdam konusunda bize çok destek oluyor. İhtiyaç olsun, personel olsun her şeyde bize çok çok yardımcı oluyor. Ona ayrıca teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

“BAYA BİR RAĞBET VAR”

Taş evlere büyük bir ilginin olduğunu vurgulayan Memiş, son olarak şunları söyledi: “Şu anda kapasitemizin üstünde çalışıyoruz. Son zamanlarda taş evlere çok fazla talep var. Gündoğdu Madencilik olarak yaz mevsimine kadar mevcut elimizdeki işleri bitirirsek çok güzel olur. Son 5 yıldır bölgede taşlara aşırı bir ilgi var. Bu taşlar doğaldır. Kaliteli olduğu için baya bir rağbet var. Bizde bu rağbete cevap vermek istiyoruz.”

Beldede birçok önemli projeyi hayata geçiren Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı Samir Özhan, önemli hedeflerinden birinin de beldede istihdam alanları oluşturup gençlerin manevi kalkınmasının yanında ekonomik kazanımlar elde etmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

“ŞİRKETTE 60 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR”

Bu nedenle istihdam alanları oluşturmak için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Özhan, “Seçildiğimiz günden beri özellikle istihdama yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İlk aşamamız tekstil atölyesi oldu. Daha sonra Gündoğdu şirketinin beldemize yatırım yapması için yaptığımız teşvikler sayesinde verim almaya başladık. Bu şirketimiz yaklaşık bir senedir beldemizde Nahit Taşını (Aynkeyf Taşı) işliyor. Bu şirketimizde şu anda 60 kişi istihdam ediliyor. Bu istihdamdan dolayı şirket yetkililerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...