YEDİHİLAL’DEN REKTÖR DURMUŞ’A ZİYARET
Yukarı

YEDİHİLAL’DEN REKTÖR DURMUŞ’A ZİYARET

YEDİHİLAL’DEN REKTÖR DURMUŞ’A ZİYARET
Bu içerik 81 kez okundu.

Yedi Hilal Derneği Batman Şube Başkanı Ahmet Başaran, dernek yöneticileriyle birlikte Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’u makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Durmuş, sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi. Üniversite olarak sivil toplum kuruluşlarının hazırlayacağı her projeyi desteklediklerini belirten Rektör Durmuş, “Batman Üniversitesi olarak her zaman STK’larımızın yanındayız. Kentin menfaatine, insanımızın menfaatine, üniversitemizin menfaatine olacak her türlü projeyi yürekten desteklediğimizi her fırsatta dile getiriyoruz, gelen birçok projeyi de STK’larımızla birlikte hayata geçiriyoruz.” Dedi.

STK'LAR BİZLER İÇİN ÖNEMLİDİR

Daha önce STK’larla birlikte hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri kapsamında öğrencileri il dışına gönderdiklerini belirten Rektör Durmuş, şunları söyledi, “Gençlerimiz bizlerin geleceğidir, bu ülkenin geleceğidir. Yüzlerce gencimizi, millli bilinci, tarih bilincini yerinde göstermek için başta tarihin en büyük ihanet şebekelerinden biri olan FETÖ Terör Örgütünün 15 Temmuz gecesi milletin iradesine kastederek bombaladığı TBMM olmak üzere Bursa’da Osman Gazi ve Orhan Gazi türbe ziyaretleri akabinde de tarihin bir kez daha altın harflerle yazıldığı Çanakkale’ye gönderdik. Burada gençlerimiz tarihi yerinde görüyor. Nasıl ki 102 yıl önce Çanakkale’de ihanete geçit verilmediyse 15 Temmuz gecesi de ihanete geçit verilmediğini yerinde görüyor gençlerimiz. Bu anlamda STK’lar bizler için önemlidir. İnşallah diğer STK’lar gibi Yedihilal Derneği ile de güzel projeleri hayata geçireceğiz.”

KENTİ İLERİYE GÖTÜRMEKLE MÜKELLEFİZ

Rektör Durmuş’a teşekkür eden Yedihilal Derneği Batman Şubesi Başkanı Ahmet Başaran, üniversitelerin kentlerin bilim dünyasına açılan pencereleri olduğunu söyledi. Üniversitenin gelişimi açısından kendilerine düşen her görevi yerine getirmeye hazır olduklarını ifade eden Başaran, “Bizler STK’lar olarak kentimizi her alanda daha ileriye götürmekle mükellefiz. Bu anlamda üniversitemiz kentimizin bilim dünyasına açılan penceresidir. Üniversitemize her geçen gün teveccühün arttığına şahit oluyoruz. Bu yıl sadece beden eğitimi bölümüne 14 bin başvurunun yapıldığını tüm basından takip ettik bu gelişmeler bizlere gurur veriyor. Bu yüzden de üniversitemizin, rektör hocamızın yapacağı her çalışmayı STK olarak destekleyeceğimizi ifade ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Ziyarete Yedihilal Derneği Batman Şube Başkan Yardımcısı Eğitimci Abdurrahim Aslan ile YediHilal Akil Adamlar Heyeti Üyesi İş Adamı Feyzi Polat da hazır bulundu.

Etiketler:
Sende Yorumla...