SAĞLIK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM
Yukarı

SAĞLIK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM

SAĞLIK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM
Bu içerik 142 kez okundu.

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 7’den 77’ye herkese seslenerek sağlık için günde en az 10 bin adım atmalarını istedi.

Batman’lı vatandaşlar için tüm spor tesislerinin uygun saatlerde hizmetlerinde olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, pandemi sürecinde maske, mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde tüm vatandaşları günde 10 bin adım yürümeye davet etti.

“YÜRÜMEK SAĞLIKTIR, HUZURDUR, MUTLULUKTUR”

Yürümen birçok spor dalını içinde barındırdığını belirten İl Müdürlüğü; “Yürümek sağlıktır, mutluluktur ve huzurdur. Düzenli yürüyüş yapan insanlar hareket ettiği için dolaylı olarak birçok spor dalını da yapmış oluyor. Hiçbir sporu düzenli yapamıyorsanız yâda spor salonlarına harcayacak paranız veya zamanınız yoksa bunun ve kolay yol tesislerimizde, parklarda, uygun ana yollarda egzersiz yürümektir. Çünkü düzenli ve tempolu olarak yapacağınız yürüyüş, özellikle de günlük atılan 10 bin adım hem zihinsel hem fiziksel sağlığınız üzerinde önemli bir rol üstleniyor. Düzenli yürümenin birçok faydası var. Kalp krizi riskini düşürüyor, diyabeti geciktiriyor, kansere karşı kalkan oluyor, kilo vermeye katkı sağlıyor, depresyona iyi geliyor, Alzheimer riskini düşürüyor, uykuya dalmayı kolaylaştırıyor, Osteoporozdan koruyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve daha birçok sağlık problemine iyi geliyor. Hepimiz sağlığımız için günde 10 bin adım yürüyeceğiz. ”ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...