BİR YAŞINDAKİ HASTAYA KALP AMELİYATI
Yukarı

BİR YAŞINDAKİ HASTAYA KALP AMELİYATI

BİR YAŞINDAKİ HASTAYA KALP AMELİYATI
Bu içerik 370 kez okundu.

Doğuştan kalp hastalığı olan 1 yaşındaki bebek Batman Dünya Hastanesinde Kalp Cerrahı Op. Dr. Afşin Yaveri tarafından yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

 Bir yaşında yedi kilo ağırlığında olan Yaren Kesen isimli bebek doğumu takiben tırnak yataklarında ve dudaklarında morarma ve gelişim geriliği vardı. Özel Batman Dünya Hastanesi Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Afşin Yaveri'nin yaptırdığı tetkikler sonrasında bebeğin doğumsal kalp rahatsızlığı olduğu tespit edildi.

Ameliyata alınan minik bebek sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren Özel Batman Dünya Hastanesi Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Afşin Yaveri şunları söyledi. " Hastamız gerekli tetkik ve hazırlıklar yapıldıktan sonra ameliyata alındı. Kalbin çıkışını daraltan kaslar kesilerek çıkım genişletildi, kalpteki delik suni yama ile kapatıldı. Aort damarı doğru yerden çıkacak şekilde akım yönleri düzenlendi ve kalp zarından yararlanılarak akciğer damarı genişletilerek tek seansta tam düzeltme ameliyatı yapıldı.Ameliyat sonrası kan oksijen değeri normal seviyelere ulaştı, tırnak yatakları ve dudaklardaki morarma tamamen yok oldu. Artık yaşıtları gibi büyüyecek olan Yaren bebeğe Dünya Hastanesi yönetimi ve Kalp Cerrahisi ekibi olarak sağlıklı bir hayat temenni ediyoruz” dedi.

EMEKLERİ ÖDENMEZ

Minik bebeğin ailesi sevincini; “Doktorumuza ve Özel Batman Dünya Hastanesi yönetim ve çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek az kendilerine minnettarız kızımızın sağlığına kavuşmasına vesile oldular hakları ve emekleri ödenmez çok mutluyuz” diye ifade etti.(Aytekin Dal)

Etiketler:
Sende Yorumla...