DAR DAMARLARA BALON UYGULANDI
Yukarı

DAR DAMARLARA BALON UYGULANDI

DAR DAMARLARA BALON UYGULANDI
Bu içerik 271 kez okundu.

Özel Batman Dünya Hastanesi başarılı ameliyatlarına bir yenisini daha ekledi. Yaptığı başarılı ameliyatlarla Batman halkının takdirini kazanan Kalp ve Damar Cerrahı Op.Dr.Afşin Yaveri, damar darlıkları olan Hasan Tatarğan isimli hastaya umut ışığı oldu.

Op. Dr. Afşin Yaveri hastaya ait tüm tahlil ve tomografik çalışmalar incelendikten sonra çölyak trunkusda %90 darlık ve sol bacak ana damarda %80 darlıklar olduğu tespit edildi. Bu damarlara hastanelerinde müdahale edilebileceği bilgisi hastaya verildi. Gerekli malzemeler Hastane yönetimi aracılığı ile kısa sürede temin edildi. Hasta Tatarğan,  ameliyata alınarak sol ayak atar damarından girilerek darlıkların yerleri tekrar belirlendi. Çölyak Pleksusa stent ve sol ayak ana atar damarına (common iliac arter)balon uygulandı. İşlem sırasında ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşılmayan Tatarğan, kontrol filmlerinde ve laboratuar tetkiklerinde sorun olmaması üzerine sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

ŞİFAYI MEMLEKETİMDE BULDUM

Hasan Tatarğan isimli hasta taburculuğunun ardından mutluluğunu şöyle ifade etti;  "Özel Batman Dünya hastanesi yönetimi ve çalışanlarına ve en büyük emeğin sahibi kıymetli hocamız Op.Dr.Afşin Yaveri’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Bir çok dış merkez gezdikten sonra bu konforu ve şifayı kendi memleketimde bulmaktan ötürü çok mutluyum. " Dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...