TÜRKİYE, AK PARTİ İLE KABUĞUNU KIRDI
Yukarı

TÜRKİYE, AK PARTİ İLE KABUĞUNU KIRDI

TÜRKİYE, AK PARTİ İLE KABUĞUNU KIRDI
Bu içerik 200 kez okundu.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanlığı Batman İl Koordinatörü, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Batman'ı ziyaret ederek AK Parti Batman İl Başkanlığında partililer ve vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu.

Kalabalık partili grubu tarafından karşılanan Cemil Yaman, Merkez ilçe kongresi öncesi teşkilat mensupları ve vatandaşlarla  bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Muhtarlar, mahalle başkanları, ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri  ile ayrı ayrı toplantılar yapan Yaman, teşkilat mensupları ve vatandaşlarla da tek tek özel görüşmeler gerçekleştirerek görüşlerini dinledi.Toplantı salonunda partililerle bir araya gelen Milletvekili Yaman,  AK Parti'nin bir dava hareketi olduğunu, makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunu söyledi

BİR ÇOK ÜLKEYE  TIBBİ MALZEME DESTEĞİNDE BULUNDUK

Türkiye'nin  salgın sürecinde Çin başta olmak üzere salgının geldiği ülkelere tıbbi malzeme desteğinde bulunduğunu anımsatan Yaman,’’Pandemi sürecinde büyük ülkeler maske savaşları verirken  bu kahraman milletin çocukları bir çok ülkeye  tıbbi malzeme desteğinde bulundu. Sağlık sistemimizin gücünü tüm dünya gördü. Biz sadece sağlık alanında değil her açıdan  Türkiye’yi büyüttük.’’ dedi.

KÜRTÇE KONUŞMAK YASAKTI

 Geçmişte Türkiye’de özgürlük ve demokrasi sorununun  yaşandığına dikkat çeken Yaman,  Türkiye’de başörtülü kadınların sıkıntılar çektiğini kaydetti. Yaman, ‘’Benim ülkemde bizlerin verdiği vergilerle başörtülü bacılarımız okutulmuyordu. Benim ülkemde 14 yaşına kadar çocukların Kur’an öğrenmesi yasaktı. Kürtçe konuşmak yasaktı. Geçmişte bu ülke yasaklarla idare ediliyordu. Biz bunların hepsini kaldırdık mı? Kaldırdık. Bütün bu özgürlüklerin önünü AK Parti açtı. Özgürlüklerin önünü gücünü halktan alan Recep Tayyip Erdoğan açtı.’’ diye konuştu.

TÜRKİYE BANA ENGEL OLUYOR

Yaman , ‘’Eskiden Türkiye’nin yöneticileri ABD başkanları önünde iki büklüm dururdu.  Şimdi ise Türkiye, AK Parti iktidarıyla çok hızlı şekilde kabuğunu kırdı. Amerika’da bir seçim var. Joe Biden ne diyor? ‘Ben gelirsem Erdoğan’ı  içerideki iş birlikçilerim ile beraber  devireceğim. Onu alaşağı edeceğim’ diyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’da benim Türk halkıyla sorunum yok. Recep Tayyip Erdoğan ile sorunum var diyor. Neden bunu diyor? Diyor ki ‘ben Afrika’yı sömüreceğim ama Türkiye bana engel oluyor.’ Bu millet bizi buralarda tuttuğu sürece  biz bu millete hizmetkarlık yapacağız ve yeryüzü mazlumlarını koruyacağız.’’ şeklinde konuştu.

GAYRET GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİM

Merkez İlçe Başkanı Yusuf Bülbül ise “Başkanlığım süresince gayretleriyle destek olan her kademedeki teşkilat mensubumuza şükranlarımı sunuyorum. Bu hak davanın bir neferi olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Bizim için sandık müşahidi olmak ile bir kademede Başkan olmak arasında bir fark yoktur. Her zaman partimin emrinde bir nefer olarak gayret göstermeye devam edeceğim” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...