VELİLERE ÖNEMLİ UYARI VE TAVSİYELER
Yukarı

VELİLERE ÖNEMLİ UYARI VE TAVSİYELER

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, öğrenci velilerine önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

VELİLERE ÖNEMLİ UYARI VE TAVSİYELER
Bu içerik 429 kez okundu.

Eğitim-öğretim döneminde anne ve babaların dikkat etmesi gereken bir takım önemli konuların olduğunu anımsatan Pamukçu, “Dün ilkokul 1. sınıf ve anaokullardan başlayarak okullar açıldı. Öğretmen ve öğrencilerin hasreti bir nebze de olsa giderildi. Bu dönemde anne ve babaların dikkat etmesi gereken konular var. Çocuklar mutlaka maskeli olarak okula gitmeli ve çantalarında yedek maske olmalıdır. Özellikle teneffüs arası, okul giriş çıkışı gibi yoğun etkileşimlerin olduğu zaman ve yerlerde, sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyulmalıdır.” dedi.

OKUL DÖNÜŞÜ ÇOCUKLARA BANYO YAPTIRIN

Çocukların genel temizliğine dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Pamukçu, “Mümkünse çocuklarımızın, çantasına küçük el dezenfektanı bırakılmalı ve sık sık el yıkama tavsiye edilmelidir. Mümkün olduğunca, çocukları anne ve babalar okula bırakmalı, servisle gidip gelen öğrenciler sık kullanılan yüzeylere dokunulmaması konusunda uyarılmalıdır. Ayrıca okul dönüşü çocuklarımıza banyo ve el temizliği mutlaka yaptırılmalıdır.” diye konuştu.

BELİRTİSİ OLAN ÖĞRENCİLERİ OKULA GÖNDERMEYİN

Herhangi bir hastalık durumunda çocukların okula gönderilmemesi gerektiğini belirten Pamukçu, “Öksürük, ateş, halsizlik, iştahsızlık gibi soğuk algınlığı belirtileri bulunan çocuklar, okula gönderilmemeli, geciktirmeden sağlık tesislerimize başvurmaları sağlanmalıdır. Eğitimin kesintisiz devam etmesi alacağımız tedbirlere bağlıdır. Tüm çocuklarımıza sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılı dilerim.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Sende Yorumla...