GRİP AŞISINA TALEP ARTTI
Yukarı

GRİP AŞISINA TALEP ARTTI

GRİP AŞISINA TALEP ARTTI
Bu içerik 442 kez okundu.

Coronavirus salgınından korunmak için insanlar kendilerince önlem almaya başladı. Yaklaşan kış aylarıyla birlikte artacak grip vakaları için bağışıklık sistemlerini güçlendirici ilaçlara yönelen vatandaşlar eczanelerin yolunu tuttu.

Covid-19’da yaşanan artış Batman'da vatandaşların grip aşısına yoğun ilgi göstermesine neden oldu. Uzmanların grip aşısı için önerilerde bulunması eczanelerde yoğunluğun oluşmasına sebep oldu.

Grip aşısının kendilerine daha ulaşmadan yüzlerce kişinin isim ve telefonlarını bırakarak talepte bulunduğunu belirten eczacılar, henüz kış gelmeden vatandaşların aşı yapmak istediğini söylediler.

Covid-19 nedeniyle büyük oranda grip aşısına talebin olduğunu vurgulayan eczacılar, bu kez talebi karşılayabilmenin telaşı içerisine girdiklerini ifade ettiler.

"AİLECE AŞI YAPTIRMAK İSTEYENLER VAR"

Pandemiden dolayı vatandaşların sürekli grip aşısını sorduklarını ve telefonla arayarak bütün aile bireyleri için isim yazdıranların olduğunu ifade eden eczane teknikeri Mahsum Gün, "Sağlık Bakanlığının da bu sene herkesin grip aşısı yapması için öneride bulunmasından dolayı rağbet arttı. Kimileri eczaneye geliyor, kimileri de telefonla arayıp grip aşısı için isim ve telefon numaralarını yazdırıyorlar. Ailece yaptırmak isteyenler var. Bizde aşıların gelmesini bekliyoruz. Henüz depolarda aşı yok. Önümüzdeki aydan itibaren aşıların gelmesini bekliyoruz. Normal zamanlarda ekim ve kasım aylarında aşılar yapılıyor. Ama bu sene pandemiden dolayı vatandaş erkenden yaptırmak istiyor." ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Sende Yorumla...