TEKSTİL SEKTÖRÜNE DAHA ÇOK DESTEK BEKLİYORLAR
Yukarı

TEKSTİL SEKTÖRÜNE DAHA ÇOK DESTEK BEKLİYORLAR

TEKSTİL SEKTÖRÜNE DAHA ÇOK DESTEK BEKLİYORLAR
Bu içerik 130 kez okundu.

TEKSİAD Yönetim Kurulu Dicle Kalkınma Ajansı’nı ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’ni ziyaret etti. Tekstil Sanayi İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Öztürk ve dernek yönetimi Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Batman Yatırım Destek Ofisi’ni ziyaret ederek tekstil sektörünün DİKA’nın yatırım destekleri kapsamına alınması gerektiğini vurguladılar. DİKA Batman Yatırım Destek Ofisi temsilcisi İbrahim Erin, TEKSİAD’ın başvurusu devam eden projelere başvurabileceğini, istihdama direk etki eden tekstil sektörünün de bu desteklerden yararlanması gerektiğini belirtti. TEKSİAD Başkanı Öztürk “Türkiye de bulunan tüm kalkınma ajanslarının özel sektörü desteklediğini, DİKA’nın da şehrimizin ihtiyaçlarına göre özel sektörü desteklemesi gerekir. TEKSİAD olarak sektörümüz ve özelde üyelerimize yönelik projeler düşünüyoruz. İlerde bu projeleri hayata geçireceğiz. Bu projeleri hem DİKA, İŞKUR, KOSGEB ve Halk Eğitim gibi kurumlarımızla ortaklaşa yapmayı planlıyoruz dedi. Teknik eleman ve mesleki eğitim projeleri ayrıca kurumsallaşma, markalaşma yolunda teknik eğitime yönelik projeler planlamaktayız. Bu anlamda DİKA’ya projelerimizi sunacağız, sektörümüzün büyümesi şehrimize katkı sunar, bunun için yönetim olarak çaba göstereceğiz” dedi.

BATMAN'IN HAYRINA OLAN HER ÇALIŞMAYI DESTEKLERİZ

Daha sonra Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’ni ziyaret eden TEKSİAD yönetimi ASKON Batman Şube Başkanı M. Selman Nasıroğlu ile görüştü. Görüşmede ASKON Şube Başkanı Nasıroğlu, “Tekstil sektörünün önemini bildiklerini, Batman’ın hayrına olacak her çalışmayı şartsız, koşulsuz desteklediklerini ve destekleyecekleri belirtti.”

TEKSİAD Başkanı Öztürk, ASKON gibi iş insanlarının olduğu dernekleri özellikle ziyaret edip sektörü ve derneği tanıtıp sektörün kalıcı hale gelmesi için fikir alışverişinde bulunduklarını vurguladı. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...