VELİLER OKULLARIN TAMAMEN AÇILMASINI İSTİYOR
Yukarı

VELİLER OKULLARIN TAMAMEN AÇILMASINI İSTİYOR

VELİLER OKULLARIN TAMAMEN AÇILMASINI İSTİYOR
Bu içerik 410 kez okundu.

Türkiye’de Coronavirus gölgesinde okullar bugün açıldı. Sosyal mesafe kurallarının alındığı okullarda okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri ilk derslerine başladı. 6 ay gibi bir sürenin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da veliler çocuklarının ellerinden tutup okullara getirdi. Öğretmen ve idareciler ise okul bahçesinde velilere Covid-19 tedbirlerine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Okula ebeveynleriyle gelen öğrenciler sosyal mesafe kurallarına uyularak sınıflara alındı. Okulların kısıtlı bile olsa açılmasına sevindiklerini belirten veliler, ancak Coronavirus nedeniyle yine de çocukları için tedirgin olduklarını söylediler. İlkokul dışındaki çocukları için de okulların ne zaman açılacağını merakla beklediklerini ifade eden veliler, salgının en kısa sürede bitmesini ve çocuklarının güven ortamında huzurlu bir şekilde eğitimlerini almasını istediklerini belirttiler.

 “HASTALIK YÜZÜNDEN TEDİRGİNİZ”

Çocuğuyla okula gelen Fatma Başçı, “Okullar açıldı, çocuklarımız okula başladı. Bizde onlar gibi çok heyecanlıyız. Öte yandan çok tedirginiz. Bu hastalık yüzünden bayağı tedirginiz. İnşallah çocuklarımız açısından hayırlı olur, hastalık biter. Diğer çocuklarımız açısından da endişeliyiz, büyükler var. Hepsi duruyor. Beklentimiz okulların açılması, diğer çocuklarımızın da okula başlaması ve hastalığın bitmesidir. Bizde huzur içinde çocuklarımızı okula gönderelim.” dedi.

“BİR GÜNLÜK EĞİTİM NASIL BİR RANDIMAN VERİR BİLEMİYORUZ”

Salgının çocuklarının eğitimini olumsuz yönde etkilediğine işaret eden Yıldız Kır, “Çocuklarımızın eğitime başlaması tabi ki de bizleri sevindirdi fakat haftalık bir günlük eğitim nasıl bir randıman verir onu da bilemiyoruz. Tabi ki bu hastalığın olması hepimizi üzdü. En çok da eğitim açısından çocukları etkiliyor. Bunun olmasını elbette istemeyiz. İnşallah en kısa zamanda bu hastalığı hepimiz atlatırız. Çocuklarımızın eğitimlerine güzel bir şekilde devam etmelerini diliyoruz.” diye konuştu.

 “ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİME BAŞLAMASINI İSTİYORUZ”

Okulların tamamen açılmasını, yüz yüze eğitimin başlamasını istediklerini vurgulayan Sultan Özel, “Bir an önce bu hastalığın bitmesini istiyoruz. Çocuklarımızın eğitime başlamasını istiyoruz. 6 aydır çocuklarımızın okul hevesi var. Kızım okula gitmeyi çok istiyor. Küçük çocuğum ise okulun açılmasına çok sevindi. Allah’tan dileğim bu hastalığın hemen bitmesidir. Okulların tamamen açılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...