SURİYELİ AİLELERE GİYİM VE AYAKKABI YARDIMI
Yukarı

SURİYELİ AİLELERE GİYİM VE AYAKKABI YARDIMI

SURİYELİ AİLELERE GİYİM VE AYAKKABI YARDIMI
Bu içerik 147 kez okundu.

Batman Umut Kervanı tarafından ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman’a yerleşen Suriyeli yüzlerce aileye giyim ve ayakkabı yardımı yapıldı.

Dernek bünyesinde oluşturulan mağazaya davet edilen derneğe kayıtlı ihtiyaç sahibi aileler, diledikleri elbise ve ayakkabıları ücretsiz bir şekilde aldı. Batman Umut Kervanı Başkanı Mehmet Ali Işık, yüzlerce aileyi giydirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.Umut Kervanı olarak 2005 yılından bugüne kadar fakir, mağdur ve muhtaç ailelerin umudu haline geldiklerini belirten Işık, bunu da hayırseverlerin katkıları sayesinde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

“YARDIMLARIMIZ ÜÇ GÜN SÜRECEK”

Işık, “Ramazan Ayında ve Kurban Bayramında yaptığımız yardımlar gibi bugün de hayırseverlerin katkılarıyla gerek yeni olan gerekse temiz olup kullanılabilecek olan elbise ve ayakkabıları özellikle iç savaştan dolayı yurtlarından olan Suriyeli mülteci ailelere yardımda bulunmak istedik. Bugün burada yüzlerce aileye gelmeleri için mesaj yoluyla kendilerine ulaştık. Yardımlarımız bugün ile beraber üç gün sürecek. Buraya çocukları ile birlikte gelen mülteci ailelerimiz kendi isteklerine göre elbise ve ayakkabılarını seçerek beğenerek alacaklar.” dedi.

“MUHTAÇLARI YARDIMLARINDAN MAHRUM BIRAKMASINLAR”

Pandemi sürecinde yardıma muhtaç aile sayısında büyük bir artışın olduğuna dikkat çeken Işık şöyle devam etti: "Bundan dolayı hayırseverlere çağrımız yardımlarını artırmalarıdır. Gerek yardım kolisi gerekse giyim ya da nakdi olarak kendilerini bu yardımlardan mahrum bırakmamaları istiyoruz. Şu an elimizde yardıma muhtaç yaklaşık 13 bin kayıtlı aile bulunmaktadır. Tabi bu sayımızı üç kısım olarak kategorize etmiş bulunmaktayız. Bunlar en muhtaç, orta düzeyde muhtaç, bir de yılda bir gıda kolisi ulaştırdığımız ailelerimize imkânlarımız dâhilin de yardımlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz. Özellikle yetimlerden oluşan ailelerimize imkânlar dâhilin de aylık nakdi ve gıda yardımı yapmaktayız."(İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...