EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Yukarı

EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Bu içerik 112 kez okundu.

Bir TV programında imam hatip mezunlarına ağır hakaretlerde bulunan Erol Mütercimler’e tepkiler dinmiyor. Batman İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER), katıldığı bir TV programında imam hatiplilere yönelik çirkin sözler sarf eden Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. ÖNDER Başkanı Mehmet Nezir Ceylan ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, suç duyurusunun ardından Batman Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Ceylan, bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Mütercimler hakkında kamu davasının açılmasını talep ettiklerini ifade eden Ceylan, “Katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır. İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli, alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir.” dedi.

“OKULLARIMIZ CAZİBE MERKEZİ OLMUŞTUR”

Çocukların hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması, günün gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerin ve gençlerin tercihinin imam hatip liseleri olduğuna dikkat çeken Ceylan konuşmasına şöyle devam etti: “Son yıllarda program çeşitliliğine giden okullarımız öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur. İmam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılmasını ve bu iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz.” (Abdurrahim Uslu)

Etiketler:
Sende Yorumla...