YATIRIMCILAR MALATYA’YA KAÇIYOR…
Yukarı

YATIRIMCILAR MALATYA’YA KAÇIYOR…

YATIRIMCILAR MALATYA’YA KAÇIYOR…
Bu içerik 399 kez okundu.


Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat, OSB için planlanan 3. Etap arsa temininin ivedilikle yapılıp acilen yatırımcılara tahsis edilmesi gerektiğini söyledi.

Polat, ilimizde yatırım yapmak isteyen kurumsal firmaların OSB’de yer bulamadığı için Malatya’ya gittiklerini ve bu sebepten dolayı Batman’ın 10 bin istihdamı elinden kaçırdığını belirtti.

Sorunları yerinde görmek ve çözüm üretmek üzere Tekstilciler Derneği başkanı Mehmet Ali Öztürk’ü ziyaret eden Polat, arsa tahsisinde yapılan uygulamanın hakkaniyet ölçüsüyle bağdaşmadığını, 100 personelin üzerinde istihdam sağlayanlara öncelik verilmesi gerektiğini ifade etti.

İŞKUR ve Tekstil derneği arasında bir koordinasyonun sağlanması gerektiğini söyleyen Polat, Tekstil işçilerinin karşılaştığı sorunların kanun yoluyla giderilmesinin önemine değindi.

Batman’da ekonomik çarkın dönmesinde tekstil firmalarının büyük bir katkısı olduğunu hatırlatan Polat, 26 bin kişinin çalıştığı tekstilde 1700 servisin hizmet verdiğini, her ay ödenen 60 milyona yakın maaşla lokomotif sektör konumuna gelen tekstilcilerin sorununa duyarlılığın daha fazla olması gerektiğini söyledi.
İlimizin yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirilmesi için altıncı bölgede bulunan iller arasındaki dengesizliğin giderilmesi gerektiğini belirten Polat, Altıncı bölgeyle ilgili yapılacak bir düzenleme ile bu şehirler arasındaki kalkınmışlık farkının düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

Etiketler:
Sende Yorumla...