53 GÜN HASTANEDE YATTI, 40 GÜN ENTÜBE KALDI
Yukarı

53 GÜN HASTANEDE YATTI, 40 GÜN ENTÜBE KALDI

53 GÜN HASTANEDE YATTI, 40 GÜN ENTÜBE KALDI
Bu içerik 673 kez okundu.

 

Batman Bölge Devlet Hastanesinde koronavirüs hastalığı nedeniyle 53 gün hastanede yatan 40 gün entübe kalan 75 yaşındaki kadın mücadeleyi kazanarak sağlığına kavuştu.

Halsizlik, baş ağrısı, mide bulantısı, iştahsızlıkşikayeti ile Batman Bölge Devlet Hastanesi acil servisine başvuran 75 yaşındaki Nura Başakçı, Covid-19 testi pozitif çıkınca hastanede hemen tedavi altına alındı. Kısa sürede hastalığın tüm belirtileri kendini gösterince durumu ağırlaşan Başakçı, yoğun bakım ünitesine aktarıldı. Dört gün sonra entübe edildi. 40 gün boyunca entübe kalan hasta mücadeleyi kazandı ve sağlıkla taburcu edildi.

BİN DEFA ÖLMÜŞÜM GİBİ HİSSEDİYORUM

53 gün boyunca kendisiyle yakından ilgilenen doktor ve sağlık çalışanlarına şükranlarını ileten 75 yaşındaki Nura Başakçı, taburcu olmadan önce duygularını şöyle dile getirdi; "Nefes alamamak çok zor bir durumdur. Her nefes alışımda sanki kendimle boğuşuyordum. Bir yudum nefesin ne kadar önemli olduğunu kaybedince anlıyorsunuz. Çocuklarımın ağlaşmaları, ‘annem ölüyor!’ diye feryatları hiç aklımdan çıkmıyor. İnsanlar bir kez ölür fakat ben bu hastalıkta sanki bin defa ölmüşüm gibi hissediyorum. Öyle ağrılarım oldu ki, anlatılması çok zor"

"KELİME-İ ŞAHADET GETİRDİĞİMİ HATIRLIYORUM "

Yoğun bakım servisinde uzun süre kaldığını fakat hiç bir şey hatırlamadığını anlatan Başakçı; "Tek hatırladığım bir hemşirenin bana yoğurt yedirdiği ve devamlıdeğişik rüyalar gördüğümdür.Belki yüzlerce rüya beynimde uçuşuyor. Mesela bir keresinde başımda bir kız çocuğunun Kuran-ı Kerim okuduğunu gördüm. Havada uçuşan martıları görüyordum, bir seferinde de nefesimin kesildiğini ve artık ölmek üzere olduğumu ardından da Kelime-i Şahadet getirdiğimi hatırlıyorum, işte o esnada sanki başımda Azrail duruyordu. Çok şükür bu hastalığı yendim, evime ve çocuklarıma kavuşacağım için çok mutluyum. Bugün iyileşmiş olmamda sağlık çalışanlarının çok büyük emeği var. Herkes elinden geleni yaptıEmeği geçenlerden Allah razı olsun. Bu virüs insanı yerle bir ediyor. Lütfen herkes çok dikkatli olsun ve kendisini korusun.” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...