VALİLİKTEN ŞUT AİLESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Yukarı

VALİLİKTEN ŞUT AİLESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

VALİLİKTEN ŞUT AİLESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Bu içerik 534 kez okundu.

 

​Batman Valiliği, bazı sosyal medya hesapları ile yerel basında yayınlanan "Kuru ekmekle karınlarını doyuran 6 çocuklu Şut Ailesi, hayırseverler ve yetkililerden yardım bekliyor" şeklindeki paylaşımlara ilişkin açıklama yaptı.

Valilik, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan araştırma sonucunu kamuoyu ile paylaştı.

Açıklamasında, habere konu olan Cüneyt Şut'un 39 yaşında olup seyyar işler yaptığı, eşi Berivan Şut’un 27 yaşında olup ev hanımı olduğu, 150 TL kira karşılığında gecekondu tipi bir evde kendisi, eşi ve 6 çocuğu olmak üzere toplam 8 kişi ikamet ettikleri, ailenin 6 çocuğunun olduğu ve 3 çocuğun şartlı eğitim desteğinden, 3 çocuğun da Şartlı Sağlık desteğinden faydalandıkları belirtildi.

48 BİN 189 TL AYNİ VE NAKDİ YARDIM YAPILDI

Açıklamanın devamında, "Halen elektrik tüketim desteğinden yararlanan aileye, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Ekonomik Destek Programı kapsamında her ay, bin 153 TL yardım yapıldığı, aileye her gün sıcak yemek yardımının yapıldığı, yerel bir gazetede çocukların oyuncak talebi üzerine ailenin tüm çocuklarına oyuncak hediye edildiği, hayırsever vatandaşların aileye iş ve ev imkânı sunduğu, SYDV tarafından aileye bu güne kadar 48 bin 189 TL ayni ve nakdi yardım yapıldığı tespit edilmiştir." denildi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...