KORONA KANSER TEDAVİSİNE ENGEL DEĞİL
Yukarı

KORONA KANSER TEDAVİSİNE ENGEL DEĞİL

KORONA KANSER TEDAVİSİNE ENGEL DEĞİL
Bu içerik 131 kez okundu.

Batman Bölge Devlet Hastanesi Kemoterapi Merkezinde tetkik ve tedaviler aynı gün içinde tamamlandığını ifade eden Onkoloji Uzmanı Dr. Yakup Ergün, koronavirs pandemisinin kanser tedavisine engel olmadığını söyledi.

Batman Bölge Devlet Hastanesi Kemoterapi Merkezi sorumlu hekimi Onkoloji Uzmanı Dr. Yakup Ergün, İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde kemoterapi hizmeti alan hastaların tedavilerinin eksiksiz devam ettiğini belirterek, Hastaların tedavilerine Covid-19 semptomları açısından değerlendirilerek başlandığını söyledi.

Hastaların aynı gün içinde tetkikleri yapılarak kemoterapileri uygulandığını anlatan Onkoloji Uzmanı Dr. Yakup Ergün; "Bu durum özellikle il dışından gelen hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca kemoterapi merkezimizin hastanemiz ana binasından ayrı izole bir yerde olması, pandemi sürecinde temas riskini azaltması açısından da önem arz etmektedir."dedi.

MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYENE DİKKAT ETMELİ

Covid-19 pandemisi kanser tedavisi için engel olmadığını ifade eden Onkoloji Uzmanı Dr. Yakup Ergün: "Hastalarımızın bazı konulara özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir; Maskesiz dışarıya çıkılmamalı, maskenin ağız ve burunu kapadığından emin olunmalıdır. Hastaneye gelirken ve giderken mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanmamaları, kullanmaları gerekiyor ise de mutlaka maske takmaları mesafe ve el hijyeni kuralına uymaları gerekmektedir. Ayrıca; sağlıklı ve dengeli beslenme, evde fiziksel aktivite ve düzenli uykunun birlikte uygulanmasının bağışıklık sistemini güçlendirdiği unutulmamalıdır." ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...