ANIZ’A KARŞI ÇEVRECİ PETROL
Yukarı

ANIZ’A KARŞI ÇEVRECİ PETROL

ANIZ’A KARŞI ÇEVRECİ PETROL
Bu içerik 247 kez okundu.

Batman Şehirlerarası otobüs terminali karşısında hizmet veren Vahit petrol, çiftçilere yönelik yaptığı başarılı ve çevreye olan duyarlılığı sayesinde kısa zamanda adından söz ettirdi.

Vahit Petrol Sahibi Vahit Orpak, geçen yıl mısır, buğday, arpa ve mercimek hasadının ardından arta kalan kökleri özel olarak getirdiği anız toplama makinesiyle toplamaya başladı. Batman merkez ve bölgede hasattan sonra talebe göre tarlalara girip anız topladıklarını belirten Vahit petrol sahibi Vahit Orpak, herkesin bu konuda duyarlı olmasını istedi.

GÜNDE 150 TON ANIZ TOPLANILIYOR

İlk etapta günde ortalama 150 ton anız topladıklarını belirten Vahit Orpak, araç sayılarını yükseltip tonajı artırmayı planladıklarını söyledi. Orpak yaptığı açıklamada; “Batman ve çevresinde anız samanlarını toplamaya başladık. Bu projemizi geçen yıl hayata geçirdik. Değerli uzman isimlerden Şafi Çam ile birlikte projemizi yürütüyoruz. Bu yıl elimizden geldiği kadarıyla gece gündüz çalışıp anız yangınlarının önüne geçmeyi planlıyoruz. Elde edilen anız samanlarını ise farklı birimlerde değerlendiriyoruz. Tarlasındaki anızlardan kurtulmak isteyen çiftçilerimiz Vahit Petrol’e gelip bilgi alabilir ve anızlarını bizim aracılığımızla toplatabilirler. Bütün çiftçilerimize çağrımız, anız yakmamalarıdır. Çünkü anız çevre felaketi ve katliamdır. Tüm çiftçilerimizi Vahit Petrol istasyonuna bekliyoruz. “dedi. Orpak, anız toplama işinin yaklaşık bir ay süreceğini de sözlerine ekledi.(Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...