VAKA SAYILARINDA AZALMA VAR
Yukarı

VAKA SAYILARINDA AZALMA VAR

VAKA SAYILARINDA AZALMA VAR
Bu içerik 1443 kez okundu.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, “Batman’da oluşturduğumuz ekiplerin yaptığı denetimler sayesinde ilimizdeki vaka sayılarında bariz bir azalma gözlemliyoruz” dedi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda ülke genelinde yapılan Covid-19 denetimleri; Batman’da da Vali Hulusi Şahin koordinasyonunda vali yardımcıları, kaymakamlar, il emniyet müdürü, belediye başkan yardımcıları, polis, jandarma ve belediye zabıtasının katılımıyla gerçekleştirildi. Edip Solmaz Bulvarı üzerindeki esnafı ziyaret eden Vali Hulusi Şahin, esnaf ve vatandaşlara maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

KARARLILIĞIMIZ KIŞ AYLARINA DAHA RAHAT GİRMEMİZİ SAĞLAR

Denetimler sırasında açıklamalarda bulunan Vali Şahin, “Türkiye’nin tüm illerinde ve ilçelerinde olduğu gibi Batman’da da Covid-19 denetimleri yapılıyor. Bizler de esnafımızı ziyaret ederek tedbirlere uymaları konusunda kendilerini bilgilendirdik. Batman’da oluşturduğumuz ekiplerin yaptığı denetimler sayesinde ilimizdeki vaka sayılarında bariz bir azalma gözlemliyoruz. Bugün Diyarbakır’da bölge ile ilgili koordinasyon toplantısı gerçekleştiren Sağlık Bakanımız da ilimizdeki vaka sayılarının azalmasından duyduğu memnuniyeti İl Sağlık Müdürümüze ifade etmiştir. Umuyorum ki hem vatandaşımızın maske, hijyen ve sosyal mesafe konusundaki hassasiyeti, hem de bizim denetimler konusundaki kararlılığımız, pandemi konusunda kış aylarına çok daha rahat girmemizi sağlayacaktır.” dedi.(Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...