BAŞGAD SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Yukarı

BAŞGAD SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

BAŞGAD SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Bu içerik 127 kez okundu.

Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD) Başkanı Şeyhmus ÖZCAN, köşe yazısında Batmanlılara hakaret ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet gazetesi sözde yazarı Işıl Özgentürk hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

BAŞGAD Başkanı Şeyhmus Özcan tarafından Batman Cumhuriyet Başsavcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde Işıl Özgentürk'ün "Porno çukurunda debeleniyoruz" başlıklı köşe yazısında Batmanlılara hakaret edildiği belirtildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Özcan, Cumhuriyet gazetesi sözde yazarı Özgentürk'ün 30 Ağustos'ta kaleme aldığı yazının Batmanlılara yönelik iftira ve hakaret içerdiğini belirtti. Özcan, sözde yazar, gazetenin editörü ve soruşturma neticesinde tespit edilecek kişiler hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Özcan, STK veya kurumların istatistiğine dayanmadan bir şehrin tamamını karalamanın gazetecilik olmadığını ifade ederek, “Gazetecilik ince elenip sık dokumayı gerektirir. Bir STK veya kurumun raporuna veya adli bir istatistiğe dayanmadan bir şehrin tamamını zan altında bırakacak ya da karalayacak bir yazı yazmak gazetecilik değildir. Suç duyurusunda bulunduk.” diye konuştu.(İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...