KUR’AN-I KERİME YAPILAN SALDIRILARA TEPKİ
Yukarı

KUR’AN-I KERİME YAPILAN SALDIRILARA TEPKİ

KUR’AN-I KERİME YAPILAN SALDIRILARA TEPKİ
Bu içerik 150 kez okundu.

Avrupa’da Kur’an-a ve camilere yönelik saldırıların son zamanlarda giderek arttığını belirten Batman’daki vatandaşlar, İslam düşmanlarının Müslümanların dağınıklığından cesaret alarak saldırılarını gerçekleştirdiğini söylediler.

Vatandaşlar, kimi Avrupa ülkelerinde son yıllarda Kur’an-ı Kerimlerin yırtılarak yerlere atılmasına ve camilere yönelik saldırılara sert tepki gösterdi. Kur’an ve cami saldırıların Müslümanların dağınıklığından kaynaklandığını ifade eden vatandaşlar, saldırılardaki hedefin İslam ve Müslümanlar olduğuna dikkat çekerek tüm Müslümanları birlik olmaya çağırdılar. İslam ümmetinin bu gibi saldırılardan ders çıkarıp vahdet içerisinde hareket etmesi, güç birliği sağlaması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, aksi takdirde İslami değerlere saldırıların devam edeceğini belirttiler.

''TEVRAT, ZEBUR, İNCİL'E BİZ MÜSLÜMANLAR SAYGI DUYUYORUZ''

İslami değerlere saldırıları kınadıklarını belirten Mikail Yıldırım, “İslam dinine ve değerlerine yapılan saldırıyı kınıyoruz. Bunun yalnızca kınamakla kalmaması gerekir. Küfür tek millet olduğundan güçlerini de oradan alıyorlar. Bu hususta Avrupa'yı hem kınıyor hem de lanetliyoruz. Kutsal olan Tevrat, Zebur, İncil'e biz Müslümanlar saygı duyuyoruz. Avrupa'nın aklıselim hareket etmesi gerekir, bu tür eylemlerle, Allah'a savaş açarak amacına ulaşamaz. Önceki kavimlerden Nemrutlar, Firavunlar, Şeddadiler bunlar hep savaş açtılar ama şu an tamamı toprağın altındadırlar, Allah'ın azabına müstahaktırlar. Şimdikiler de eski kavimlerin yolunu sürdürmeye çalışıyorlar, bu şekilde devam ederlerse sonları cehennemdir. Biz Müslümanlar birlik olmalı, vahdeti sağlamalıyız. Müslümanlar birlik olduklarında kimse bunları yapmaya cesaret edemez, çünkü küffar gücünü bizim dağınıklığımızdan alıyor.” dedi.

''İNANÇ HÜRRİYETİNE SAYGI DİYE BİR ŞEY VAR''

Müslümanların saldırılar karşısında birlik olması gerektiğini vurgulayan Mehmet Sıddık Başak, “Avrupa'daki camilerimize ve yeryüzündeki Müslümanlara yapılan ırkçı saldırıyı lanetliyorum. Müslümanların her vakit birlik ve beraberlik içinde olmaları gerekiyor. Avrupa'daki yetkililer insan haklarından bahsediyor, Müslümanların hiçbir hakkı yok, demokratik ülkeyiz diyorsanız kendi azınlıklarınıza sahip çıkmanız ve saygı göstermeniz lazım. İnanç hürriyetine saygı diye bir şey var, demek ki siz gerçek demokratik bir devlet değilsiniz. Sizi hakka hukuka saygılı olmaya davet ediyoruz ve yapılan tüm ırkçı ve İslam düşmanı saldırıları lanetliyoruz. Buna karşın Müslümanların birlik ve beraberlik içinde yaşamaları, hareket etmeleri ve tepkilerini göstermeleri gerekmektedir.” diye konuştu. (İlkha)

 

Etiketler:
Sende Yorumla...