EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİNE ÖNCELİK VERİLECEK
Yukarı

EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİNE ÖNCELİK VERİLECEK

EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİNE ÖNCELİK VERİLECEK
Bu içerik 132 kez okundu.

31 Ağustos'ta başlayan üç haftalık uzaktan eğitim sürecinde 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ait eksik ve konu kazanımlara yönelik eğitim programı uygulamasına başlandı. 18 Eylül'e kadar sürdürülecek uzaktan eğitimde, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazır bulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksikliklerinin giderilmesine öncelik verilecek.

Geçen eğitim-öğretim yılının ikinci dönemine ait derslerin kritik konu ve kazanımlarına dair ders içerik videoları TRT EBA İlkokul TV, TRT EBA Ortaokul TV ve TRT EBA Lise TV kanallarında yayınlandığını hatırlatan Batman İL Milli Eğitim Müdürlüğü, EBA üzerinden sunulacak alt yapıyla, açık kaynaklı diğer platformlar üzerinden tüm öğretmenler tarafından canlı ders uygulamaları gerçekleştirilebileceği bildirdi.

DERS ANLATIM VİDEOLARI YAYINLANDI

 Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü; uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin faydalanabilecekleri Mart 2020 'den Haziran ayına kadarki konuları içeren 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazır bulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksikliklerinin giderilmesine yönelik olarak öğretmenlerin büyük bir özveriyle hazırladıkları ders anlatım videolarının Batmanilmem@youtube adresinde yayınlandığını bildirdi

EBA DESTEK NOKTALARI OLUŞTURULDU

Eğitimin uzaktan yapıldığı COVİD-19 sürecinde evinde bilgisayar ve internet erişimi bulamayan öğrencilerin EBA'ya erişimini sağlamak için bazı Okullarda, Halk Eğitimi Merkezlerinde ve BİLSEM'de EBA Destek Noktaları oluşturulduğunu belirten Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi.

"EBA Destek Noktalarıyla isteyen her öğrencimiz gelip bu destek noktasındaki özel hazırlanmış, güvenle oturabileceği bir ortamda canlı derse katılabilir.İsteyen velilerimiz çocuklarının ders kitaplarını okullarından alabilirler. Ayrıca salgın sürecinde çocuklarımızın ufuklarının açılması ve bilgi dağarcıklarının zenginleşmesi ve kendilerini daha iyi ifade etmeleri için çocuklarımızdan bol bol kitap okumalarını istiyoruz. 5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacak bursluluk sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor. Öğrencilerimizle yüz yüze eğitimde buluşmak dileğiyle sağlıklı günler diliyorum."

 

Etiketler:
Sende Yorumla...