HAKARET ŞOVA DÖNÜŞTÜ
Yukarı

HAKARET ŞOVA DÖNÜŞTÜ

HAKARET ŞOVA DÖNÜŞTÜ
Bu içerik 2535 kez okundu.

Cumhuriyet Gazetesi’nin sözde yazarlarından Işıl Özgentürk'ün Batmanlılar hakkında kaleme aldığı yalan yanlış yazıya tepkiler devam ederken, birçok İşadamı, STK ve dernek yöneticisi işi şova çevirerek basın açıklaması yapmaya devam ediyor.

Yazının yayımlandığı ilk günden sonra yazar hakkında suç duyurusu yapılması ve akabinde ilin ileri gelenleri ve STK temsilcileri İstanbul'a gidip, Cumhuriyet Gazetesinin kapısına siyah çelenk bırakmamaları işin şova çevrildiğini gösteriyor.

AÇIKLAMALARLA OLMUYOR

Yazının yayımlandığı günden bu güne yapılan tepki açıklamalarının ardı arkası kesilmiyor. Tepkilere rağmen gazetenin yazıyı kaldırmaması da tepkilerin umursanmadığı anlamını taşıyor. Açıklamalarla yazarı gündeme taşımak yerine, İstanbul'da Cumhuriyet Gazetesi önüne siyah bir çelenk bırakılarak en güzel tepki gösterilmiş olur.

GAZETE GERİ ADIM ATMIYOR

Siyasi Parti temsilcileri, STK, iş adamları ve özellikle Batmanlı vatandaşların tepki gösterdiği iğrenç yazı Cumhuriyet Gazetesinin internet sitesinde halen durması da düşündürücüdür. Türkiye geneli birçok Batmanlı ve Batman'da görev yapmış memurların tepkisi Cumhuriyet Gazetesi yönetimi tarafından görmezden geliniyor.

Etiketler:
Sende Yorumla...