CUMHURİYET GAZETESİNE BOYKOT
Yukarı

CUMHURİYET GAZETESİNE BOYKOT

CUMHURİYET GAZETESİNE BOYKOT
Bu içerik 1070 kez okundu.

Köşe yazısında Batmanlı kadınlar hakkında ağır hakaret, iftira ve mesnetsiz iddialarda bulunan Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk’e ve gazeteye tepkiler çığ gibi.

Batmanlı kadınlara yönelik ağır hakaret ve iftiralarda bulunan sözde yazar Işıl Özgentürk’e tepki yağdı. Tepkilerin bir türlü dinmediği kentte kimi gazete bayisi Cumhuriyet’i satmazken siyasi partiler, Baro, STK’lar ve vatandaşlar yaptıkları açıklamalarla gazeteyi ve yazarını protesto etti, suç duyurusunda bulundu.Batmanlı kadınlar hakkında ağır hakaretlerde bulunan yazıya yer veren Cumhuriyet gazetesine bir tepki de gazete bayilerinden geldi.Batman’da kimi gazete bayii Cumhuriyet gazetesi satmama kararı aldı.Turgut Özal Bulvarı üzerinde gazete bayisi işleten Naif Sökmen, Batmanlı kadınlara ve halkına yönelik çirkin iftiraları görünce gazeteyi satmama kararı aldığını söyledi.

“GAZETECİLİKLE HİÇBİR ALAKASI YOK”

Gazeteye tepkili olduklarını, kimsenin gazeteyi almadığını ifade eden Sökmen, “Cumhuriyet gazetesi sözde yazarı olan Işıl isimli bir kadın Batman hakkında çok alçakça bir haber paylaşımında bulunmuştur. Batman’ı hiç görmeden, bilmeden ve tanımadan yazdığı yazının gazetecilikle hiçbir alakası yoktur. Benim iki tane kızım var. O sözde yazarı evime davet ediyorum. Evime gelsin ve kız çocuklarımın durumlarının ne olduğunu kendi gözleri ile görsün.” dedi.

“GAZETEYİ SATMAMA KARARI ALDIM”

Sözde yazar hakkında yasal işlemin başlatılması gerektiğini ifade eden Sökmen, “Devlet yetkililerinin sözde bu yazar hakkında gereken cezai işlemleri yapmasını istiyorum. Başta Batman halkının ve tüm Türkiye insanının bu konuya bir el atması gerektiğini düşünüyorum. Gazete bayisi olarak Cumhuriyet gazetesini satmama kararı aldım. Gelen Cumhuriyet gazetelerini geldiği gibi iade ediyorum. Sözde yazarın hiçbir yerde yazı yazmayarak evinde oturmasını tavsiye ediyorum. Çünkü yaşı ilerledikçe saçmalamaya devam edecektir. Batman’a yaptığı hakareti yarın öbür gün başka iller için de yapabilir.” diye konuştu.

“CUMHURİYET GAZETESİNİ BOYKOT EDİYORUZ”

Cumhuriyet’i satmama kararı alan gazete bayisini tebrik eden Emrah Kara, “Bizde esnaf olarak yapılan bu uygulamayı onaylıyor ve Cumhuriyet gazetesini boykot ediyoruz. Batmanlı olarak bu gazeteyi satmayacağız ve bu canilere söz hakkı vermeyeceğiz. Batman’ı çok yanlış tanıyorlar. Sadece gelip insanları görsünler diyorum.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...