GURBETÇİLERDEN CUMHURİYET'E TEPKİ
Yukarı

GURBETÇİLERDEN CUMHURİYET'E TEPKİ

GURBETÇİLERDEN CUMHURİYET'E TEPKİ
Bu içerik 258 kez okundu.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Işıl Özgentürk'ün Batmanlılar hakkında kaleme aldığı  yazıya gurbette yaşayan Batmanlılardan da tepki gelmeye devam ediyor.

İstanbul Çiçekçilik Derneği Başkanı Ekrem İnal, yazara tepki göstererek; kulaktan duyma çağdışı aşağılayıcı sözlerle tüm Batmalıları karalamak kabul edilemez olduğunu söyledi.
Başkan İnal; "Bir Batmanlı olarak buna kayıtsız kalamazdım Şehrimde yüreğimizi dağlayan gencecik bir kızımızın hayatını hayallerini geleceğini söndüren insanlıktan nasibini almamış birinin adil yargılanmasını ve en ağır şekilde cezalandırmasını beklerken, kendini çağdaş demokrat laik ve gazeteci sanan Işıl Özgentürk hiç utanmadan vicdanı sızlamadan tüm Batmanlı babaları ve kızları hedef alarak haddini aşan bir yazı yazdı. Hemde hiç araştırmadan kulaktan duyma çağdışı aşağılayıcı sözlerle tüm Batmalıları karaladı. Kendisini esefle kınıyorum. Hayat bir sınav ve bu sınavdan siz de dahi hiç kimse kaçamaz. Bazen Kasırganın ortasında bile yönümüzü kaybediyoruz. Nereye gidiyoruz, tanımadan tanışmadan ne demek istiyorsunuz ne istiyoruz. Neye ihtiyacımız var. Oradan nasıl bir ders çıkaracağız. Kendimiz için toplum için ne yapmamız gerektiğini bazen bilmiyoruz. Bu korkunç bir dönem, hayal kırıklığı, üzüntü duyuyoruz. Toplum olarak başta yazınız sizin yargılayıcı, yaralayıcı oldu. Olmadan önce sizin iyi düşünmeye her zamankinden daha çok bu günlerde Amasız / Fakatsız yürekleri yaralamadan sahip çıkmanız gerekir.ve bu konuda doğusundan batısına kuzeyinden Güneyine topluma, toplumlara sahip çıkılmalı ve inanmalı, inanırsanız çok iyi olur." dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...