AHLAKSIZLIĞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ’
Yukarı

AHLAKSIZLIĞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ’

AHLAKSIZLIĞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ’
Bu içerik 220 kez okundu.

AK Parti Batman İl Başkanlığı, Batman ve bölgedeki kadınlar için çirkin ifadeler kullanan Cumhuriyet Yazarı Işıl Özgentürk hakkında suç duyurusunda bulundu.

İl Başkanlığı  yaptığı açıklamada  sözde yazarın Batman’a ve bölge halkına yönelik iftira dolu gerçekle alakası olmayan ahlak dışı söylemlerini kınadığını belirterek şu ifadelere yer verdi:  “İsmini bile anmaktan imtina ettiğim gazeteci kılığına bürünmüş sözde yazarın edep dışı gayri ahlaki söylemlerini, kendi iç dünyasının tezahürü olarak görüyorum. Saçmalıklarla ve iftiralarla dolu sözde makale, bir insanın kendi toplumuna tepeden bakan bir zihniyeti de barındırmaktadır. Asıl mesleği senarist olan bu zat kendince bir senaryo yazmış ve oyunu kurgulamıştır. Baştan söyleyelim bu oyun ve berbat senaryo tutmaz. Yıllarca yazdıkları iğrenç senaryolarla toplumumuzu aşağılayarak kendi oyunlarında figüran olarak kullanan 28 Şubat kırıntısı bu köhnemiş zihniyet, tek kelimeyle alçak bir zihniyettir. Dalga geçerek özür diliyorum demesini de ayrıca kınıyorum. Bu saatten sonra özrü kabahatinden büyük bu zatın yapacağı herhangi bir özür açıklamasını da kabul etmiyorum.”
"BİZE AHLAK DERSİ VEREMEZ"
‘’Önce Sözcü Gazetesinin sözde haberi sonrasında sözde yazarın yazısı ile barış ve huzur şehri olan Batmanımızı kimsenin huzursuz etmesine hakkı yok” İl Başkanlığı  açıklamasının devamında şunları kaydetti: “LGBTİ seviciliği yapıp sözde onur yürüyüşleri yapanlar, Las Tesis saçmalığıyla sözüm ona kadın eylemi yapanlar bize ahlak dersi veremez. Ahlaksızlığı toplumumuza empoze etmeye kalkışanlar ahlak timsali kesilmesin! Kime yapılırsa yapılsın, kimden gelirse gelsin dün olduğu gibi bugün de her tür ahlaksızlığın karşısında olduklarını belirten Gür; Batman, edep timsali halkıyla bu alçak zihniyete karşı ahlak dersi veriyor ve verecektir. Adli mercilere konuyu intikal ettirdik. İnanıyorum ki adli merciler de toplumumuzu aşağılayan, hakir gören bu şahıslarla ilgili gereğini yapacaktır. Batmanımıza alçakça dil uzatıp iftira atmak kimsenin haddi değildir. Bu amaçla Batman’ımız ve bölgemiz hakkında maksadını aşan, edep ve ahlak dışı ifadeler kullanan sözde yazar Işıl Özgentürk, Cumhuriyet gazetesi editörü ve diğer sorumlular hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunduğumuzun ve süreci yakından takip edeceğimizin bilinmesini isterim.” (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...