OKUYUCU KİTLESİNİ YANLIŞ YÖNLENDİRDİ
Yukarı

OKUYUCU KİTLESİNİ YANLIŞ YÖNLENDİRDİ

OKUYUCU KİTLESİNİ YANLIŞ YÖNLENDİRDİ
Bu içerik 478 kez okundu.

Köşe yazısında Batmanlı kızlara yönelik ağır hakaret ve iftiralarda bulunan Cumhuriyet gazetesi  yazarlarından Işıl Özgentürk’e bir tepki de basın camiasından geldi.

Batman halkını rencide eden yazısına tepki gösteren Batman’daki gazeteciler, kaleme alınan çirkin yazıdan ötürü yazar Işıl Özgentürk ve Cumhuriyet gazetesini kınadı.

Cumhuriyet gazetesinin bölgenin örf ve adetlerine uymayan yayın politikalarından vazgeçmesi gerektiğini vurgulayan Batman Pusula Gazetesi imtiyaz sahibi  Uğur Kapuci ise şunları söyledi: “Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk'ün önceki gün Batman ilimizle ilgili kaleme aldığı yazıda, çirkin ve mesnetsiz açıklamaları söz konusuydu. Aslı astarı olmayan açıklamalarda bulunun bu şahsı, biz hem gazetemiz hem de Batman halkı adına kınıyoruz. Masa başı yayıncılık anlayışıyla, bölgede kötü bir izlenim bırakıp okuyucu kitlesini yanlış yönlendiren Işıl Özgentürk'ün Batman'a gelip Batman halkı ile bir araya gelmesinde fayda görüyoruz. Yaptığı mesnetsiz açıklamalarına rağmen bizler onu misafir edip, Batman'ı ve halkını kendilerine tanıtabiliriz. Lakin evvelinde Cumhuriyet gazetesinin bölgemiz için bu tarz paylaşımlarından vazgeçmesi gerekir. Bölgemiz örf ve adetlerine uymayan yayıncı politikalarını hepimiz biliyoruz. Yıllardan beridir devam eden bu politikalardan vazgeçip bölge halkının yakasından düşmelidirler. Vatandaşlarımızın bu gazeteye en güzel tepkiyi vereceğinden şüphemiz yoktur.”

Etiketler:
Sende Yorumla...