OKUL ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ BİR ORTAM OLACAK
Yukarı

OKUL ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ BİR ORTAM OLACAK

OKUL ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ BİR ORTAM OLACAK
Bu içerik 122 kez okundu.

2020-2021 eğitim öğretim yılı uzaktan eğitimle başladı. Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, yeni eğitim yılının açılışını Kültür İlkokulunda yapılan törenle gerçekleştirdi. Yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, daha sonra uzaktan eğitim kapsamında yapılacak olan canlı derslerle ilgili idareci ve öğretmenlerden bilgi aldı. Kurtaran, ayrıca okula çocuklarının ders kitaplarını almaya gelen velilere de öğrencilerin ders kitaplarını verdi.

"KISA ZAMANDA BU SÜRECİ ATLATACAĞIZ"

Kurtaran, "2020-2021 eğitim öğretim yılının çocuklarımıza, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Yaşadığımız bu sıkıntılı dönemi belirlenen kurallara riayet ederek hep birlikte aşacağız. Bu süreçte hiç şüphesiz en büyük sorumluluk siz değerli öğretmenlerimize düşüyor. Okullarımızı çocuklarımız için sağlık açısından en güvenli yer haline getireceğiz. Bu konuda gerekli tüm çalışmaları tamamladık. Bu süreci yapacağımız titiz ve özverili çalışmalarla en kısa sürede atlatacağız.” dedi.

"EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ VELİLERİMİZDİR"

Bu süreçte en büyük destekçilerinin veliler olduğunu söyleyen Kurtaran, “Yeni eğitim-öğretim yılına salgın sürecinden dolayı uzaktan eğitim yoluyla başlıyoruz. Öğretmenlerimiz EBA üzerinden canlı ders vermeye başladılar. Ayrıca öğrencilerimiz EBA TV üzerinden derslerini dinlemeye başladılar. 18 Eylül'e tarihine kadar bu süreci en iyi ve kapsamlı bir şekilde geçireceğiz. Özellikle bu işin en önemli kısmı çocuklarımızın motivasyonu. Bu konuda üzerimize önemli bir görev düşüyor. Sürekli veli ve öğrencilerimizle iletişim halinde olmayız. Bu süreçte en büyük destekçimiz velilerimizdir. Gerek canlı derslerin gerekse EBA TV'deki derslerin izlenmesi için velilerimizin çocuklarımızı motive etmesi gerekiyor." diye konuştu.(İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...